Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

inspirace 2Moderní technologie v průmyslu, automatizace, robotizace, digitalizace či 3D tisk, zvyšují konkurenceschopnost průmyslových firem. Oč nenápadnější se toto tvrzení může zdát, o to větší důležitost má v současné době prostá výměna zkušeností i osobní setkání zástupců průmyslových firem. Trade Media International přichází s unikátním konceptem, který umožňuje propojit vše výše zmíněné. Vzniká Strojírenská inspirace – kompaktní, byznysově zaměřený veletrh moderních technologií pro strojírenské firmy.

Celý článek...

Forarch 1 edarferrMezinárodní stavební veletrh FOR ARCH se bude konat v termínu 17. až 21. září na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letos oslaví už 35 let své existence a opět přinese tipy a inspiraci pro stavbu, rekonstrukci a energetické úspory v domácnostech. Slibuje také program pro odborníky i širokou veřejnost.

Celý článek...

Fanuc 1Společnost FANUC Czech založila roce 2022 tradici vlastní akce formou veletrhu, když v květnu předloňského roku uspořádala akci příznačně nazvanou Veletrh Robotických Příležitostí.
Na akci se formou přednášek a expozic s praktickými ukázkami robotu a robotických technologií prezentovala nejen FANUC jako hostitelská firma, ale také 20 jejích partnerů.

Celý článek...

Elesa Foto c. 1Kdo její výboj nezažil na vlastní kůži, jako by nebyl. Statická elektřina vzniká při mnoha běžných činnostech a nijak nás neohrožuje. Jen je někdy nepříjemná. Jak jistě víte, tak v průmyslové výrobě ale může mít mnohem horší důsledky. Její akumulace dokáže způsobit pěknou šlamastyku včetně toho, že nenápadně zničí vyrobený elektronický díl, nebo poničí stroj a vyřadí jej z provozu. To s sebou přináší dodatečné náklady a může ohrozit dobrou reputaci firmy. Pojďme se nyní podívat, jak tomu účinně zabránit.

Celý článek...

HENNLICH 2024 04 15 Prvni silovy kabel pro kabelove zlabyKabel chainflex CF33.UL zajišťuje bezpečné napájení v energetických řetězech a kabelových žlabech se zárukou 4 roky. Litoměřice/Kolín nad Rýnem, 15. dubna 2024 – S novým kabelem chainflex CF33.UL představuje firma HENNLICH na českém trhu první silový kabel na světě pro použití v energetickém řetězu a ve statickém kabelovém žlabu, který má UL certifikaci a čtyřletou záruku na funkčnost v energetickém řetězu firmy igus. To znamená, že kabel lze plynule položit z energetického řetězu do statického kabelového žlabu, aniž by bylo nutné je spojit pomocí konektorů tak, jak to vyžaduje norma. Série CF33.UL rovněž rozšiřuje nabídku kabelů chainflex o silový stíněný PVC kabel.

Celý článek...

PlastkoPlastikářský cluster vás pozve na konferenci Plastko 2024, která se uskuteční 17.-18. dubna 2024 ve Zlíně.

Celý článek...

Adtec 1 Picture Page2Cílem projektu bylo zavedení inovativní technologie nízkouhlíkové dopravy v rámci podnikání a využití způsobu čisté dopravy. Mezi způsobilé výdaje projektu byl zahrnut nákup 1ks elektromobilu kategorie M1 TESLA Model 3.

•    Název programu: Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita – Výzva V
•    Název projektu: Elektromobil do společnosti ADTEC s.r.o.
•    Jméno žadatele: ADTEC s.r.o., Vídeňská 137/117 a, Brno, 619 00, ČR, IČ 26927047
•    Termín realizace: 3. 6. 2020 – 28. 6. 2021
•    Způsobilé výdaje: 1 227 926,00 Kč bez DPH
•    Dotace: 368 377,80 Kč
•    Registrační číslo CZ.01.3.14/0.0/0.0/19_252/0022139

Celý článek...

Elesa 2024-03 Aluprofile na webS hliníkovými profily se setkáme téměř všude. Najdeme je ve výrobních halách, skladech, prodejnách, na výstavách a pracovištích, ale třeba také ve venkovním prostředí, ať už v domácnostech či veřejných prostorách, jako různé přístřešky, kryty teras či zábradlí. Běžně jsou na trhu dostupné v šestimetrových délkách. Společnost Elesa+Ganter je ale nyní uvádí na trh v transportně přívětivějších rozměrech dvou a tří metrů. A to včetně veškerého potřebného příslušenství a dalších komponent, které se při vytváření konstrukcí z hliníkových profilů mohou hodit.

Celý článek...

TMTS bilaNa 8. ročníku Tchajwanské mezinárodní výstavy obráběcích a tvářecích strojů (TMTS 2024), kterou pořádala Tchajwanská asociace obráběcích a tvářecích strojů a příslušenství (TMBA), se v halách 1 a 2 výstavní haly Nangang po dobu pěti po sobě jdoucích dnů představilo více než 600 vystavovatelů a 3 350 stánků.

Celý článek...

Amtek VIDAVýznamný distributor elektronických součástek, společnost AMTEK, uspořádala v brněnském VIDA! science centru akci k 33. výročí své existence. hosté se seznámili s novinkami v oblasti elektrotechnického průmyslu a měli možnost vyslechnout si prezentace o aktuálních trendech včetně zapojení AI.

Celý článek...


Začátek
Předchozí
1