Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

TME 1 Wyswietlacze 7segmentowe RDOblíbené, efektivní a snadno implementovatelné. V dnešním digitalizovaném světě hrají důležitou roli různé typy displejů. Právě ony nám předávají informace, pomáhají nám s navigací, umožňují komunikaci a poskytují potřebné údaje. Mezi těmito mimořádně užitečnými zařízeními zaujímají 7segmentové LED displeje jedinečné místo právě díky své jednoduchosti, čitelnosti a široké škále aplikací.

Celý článek...

MSV bannerOd 8. do 11. října 2024 se na brněnském výstavišti uskuteční již 65. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na jednom místě se tak návštěvníci budou moci seznámit s novými průmyslovými technologiemi a výrobními postupy. Společně s MSV se letos konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH.

Celý článek...

Skoda 1 231218 Digitalisation-in-focus 9b68ff89-1440x871Škoda Auto transformuje své logistické procesy na jednotný systém v rámci celokoncernového projektu nazvaného Project ONE Log. Nové, standardizované řešení využívající platformu SAP nahrazuje velké množství různých stávajících systémů. Společnost tak důsledně využívá digitalizaci a centralizaci s cílem snížit náklady a současně zvýšit flexibilitu v oblasti výroby a logistiky. Projekt je největší systémovou změnou v závodě Vrchlabí za posledních 25 let.

Celý článek...

Cathedral shutterstock 679871245-upr-1Představte si online platformu, kam se mohou přihlásit partnerské firmy, na pár kliknutí získají kompletní přehled o vlastních obchodech – o zákaznících, o úspěšných i nezdařených zakázkách, objednávkách a jejich expedicích.
Díky výkonnému konfigurátoru výrobků lze okamžitě znát kalkulaci zakázky a následně vytvořit cenovou nabídku koncovému zákazníkovi. V porovnání s výpočtem variabilního výrobku v XLS zvyšuje rychlost zpracování nabídky až o 80 %. Vývojář systému společnost Cathedral Software se zaměřuje na výrobní firmy, které zpracovávají zakázkovou výrobu a pomáhá jim sledovat výkonnost výroby v reálném čase.

Celý článek...

CAD 01 VeselyPetr fotoNeugebauerPetr 2023-2403V roce 2021 bylo celosvětově vyprodukováno 57,4 milionů tun elektronického odpadu, celkový objem produkce roste v průměru o dva miliony tun ročně. Přitom jen 17,4 procent elektronického odpadu se sbírá a řádně recykluje. Připravit alternativní proces výroby elektronických komponent, který bude šetrnější k životnímu prostředí, je cílem výzkumníků z katedry elektrotechnologie FEL ČVUT a ústavu polymerů VŠCHT Praha. Jako perspektivní materiál pro náhradu velmi obtížně recyklovatelných epoxidových pryskyřic se jeví polymery využívané pro 3D tisk.

Celý článek...

CVUT SageLab FIT CVUTJedinečná příležitost pro všechny nahlédnout do aktuálních trendů v informačních technologiích, zjistit nejnovější informace o bakalářském i magisterském studiu a prohlédnout si práce studentů se otevírá na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Nabídka ukázek je široká, od robotů, kyberbezpečnosti, umělé inteligence až po počítačovou grafiku nebo programování, a to vše na jednom místě a v jeden čas v rámci Dne otevřených dveří FIT ČVUT v pátek 9. února 2024, 9:00–15:30.

Celý článek...

AZ Tower k2Společnost K2 plánuje být v Brně v příštích měsících nejméně „krát dva". I proto rozšiřuje své kanceláře v AZ Toweru. Kromě desátého patra míří nově i do dvaadvacátého, tedy nejvyššího, které je v nejvyšší budově Česka dostupné kancelářím. Brzy by i díky novým prostorám ráda rozšířila své brněnské týmy na pozicích konzultantů, vývojářů či IT specialistů.

Celý článek...

Mewa 1 Multitex-Motor-7Nemusíte si dělat zbytečné starosti. Součástky zašpiněné od oleje stačí jen položit na rohož Multitex od Mewy a můžete se naplno soustředit na opravy. Zařízení i podlahy zůstanou čisté a pracoviště bezpečné. Vysoce savé podložky jsou k dispozici v systému pro opakované využití. Mewa je dodá, použité vyzvedne, vypere a opět přiveze přímo do dílny. Jedná se tak o praktické a udržitelné řešení.

Celý článek...

Elesa 1 Zavesna okaKdyž je potřeba něco zvednout, je potřeba jeřáb, lana nebo řetězy – plus kotvící body na samotném nákladu. Elesa+Ganter zde nabízí širokou škálu řešení.

Celý článek...

NSK 75736 1V rámci úsilí o to, aby se robotizace dostala do stále více pracovišť, kde pracují bok po boku s lidmi, přišel tým zkušených vývojových inženýrů firmy NSK, globálního specialisty na řízení pohybu, s novým způsobem, jak zlepšit mobilitu kolaborativních robotů: vyvinul aktivní pojezdovou jednotku NSK Active Caster. Tato inovativní všesměrová motorizovaná pojezdová jednotka, která je připravena k použití s různými kolaborativními a servisními roboty, může pomoci v zemích, které čelí stárnutí populace nebo nedostatku pracovních sil.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..