Google překladač: English Deutsch

RHK 1 DSC 0138Ve čtvrtek 16. května se uskutečnila na RHK Brno konference Umělá inteligence a kyberbezpečnost, na jejíž organizaci se podílela Regionální hospodářská komora Brno, INDUSTRY CLUSTER 4.0 a CyberSecurityHubCZ.
Konferenci zahájil moderátor Lukáš Smelík, prvním přednášejícím byl František Podzimek ze SIEMENS s.r.o. Ten uvedl, že pro zavedení umělé inteligence do průmyslového provozu je nutná jednotná a standardizovaná infrastruktura v daném podniku. Upozornil na to, že i když je vyvinuto a ozkoušeno zapojení umělé inteligence v rámci pilotáže, tak to ještě neznamená, že bude nakonec nasazeno do praxe. Pilotáž je vždy zjednodušením skutečnosti a někdy se ukáže, že integrace s různými systémy je natolik složitá, že by byla ekonomicky nevýhodná. Představil několik úspěšných příkladů zapojení umělé inteligence do praxe, např. robot starající se o skleník s jahodami se učil rozeznávat zralé jahody i choroby jahod pomocí digitálního dvojčete, ve své provozovně v Amberku SIEMENS zapojením umělé inteligence byl schopen zkontrolovat 100 % výrobků a u 70 % nebylo nutné provádět nákladnou rentgenovou defektoskopii.

Celý článek...

Kimla 1 Img 9765V DFK Cab vyrábí kabiny pro terénní čtyřkolky a vysokozdvižné vozíky, disponují vlastním vývojem a konstrukčním oddělením, které sleduje aktuální trendy, současné vývojové verze kabin a dynamicky tak reaguje na poptávky trhu. Vyvíjí až 30 nových kabin ročně. Kabiny se vyznačují vysokou modularitou pro uspokojení přání zákazníka.

Celý článek...

Raveo uvodni fotkaSpolečnost RAVEO s radostí oznamuje uzavření partnerství se společností Reggiana Riduttori. Reggiana Riduttori je jednou z předních světových společností v oblasti konstrukce a výroby výkonných planetových převodovek pro nejrůznější aplikace. Tato 100% italská firma byla založena v roce 1973 a v současnosti má již 14 poboček.

Celý článek...

Polyworks Image PW2024Tento nástroj umožňuje výrobcům rozšířit využití dat z 3D měření v celém podniku díky snížení provozních nákladů. InnovMetric, nezávislá společnost zabývající se vývojem softwaru, která umožňuje výrobcům všech velikostí digitálně transformovat procesy 3D měření, oznamuje vydání verze PolyWorks 2024. Toto podnikové řešení nabízí digitální platformu, která snižuje náklady na rozšíření využití dat z 3D měření zavedením univerzální platformy pro 3D metrologii a poskytováním dat z 3D měření inženýrským a výrobním týmům v reálném čase. Digitální ekosystém PolyWorks urychluje návrh, vývoj a ověřování produktů a výrobních procesů. Kontroluje také kvalitu jednotlivých dílů i kompletních sestav a pomáhá řešit výrobní problémy, jakmile se vyskytnou.

Celý článek...

Fronius 1 PW PPIC WeldCube Navigator iWave Bild 1Bezchybné a efektivní svařování je s nástrojem Fronius WeldCube Navigator naprosto snadné: díky integrované funkci navádění, podrobným vizualizovaným návodům a pevně přednastaveným parametrům svařování. TPS/i a iWave se s nástrojem WeldCube Navigator stávají dokonale sladěným systémem pro řazení svarů. V kombinaci s podavačem Dual Wire Feeder má svářeč během okamžiku přístup také ke dvěma různým cívkám s drátem. Pokud se chcete o snadnosti použití a kvalitě výsledků přesvědčit sami, máte díky zkušební verzi možnost nový software Navigator nezávazně vyzkoušet.

Celý článek...

Renishaw 1 Otevřené enkodéry a FORTiSOdměřovací enkodéry si většinou spojujeme s běžnou průmyslovou výrobou. Jen málokdo ví, že mohou v řádech nanometrů měřit i velké součástky. Proč Česko vyniká ve výrobě elektronových mikroskopů a jak lze pomocí optických enkodérů měřit šroubovici DNA vysvětluje Pavel Kýr ze společnosti Renishaw.

Celý článek...

Raildays 1 743A6677Díky trojici České dráhy, Škoda Group a Moravskoslezský kraj budeme mít tu čest vám v rámci veletrhu RAIL BUSINESS DAYS 2024 představit historicky první bateriový vlak, který bude v pravidelném provozu na české železnici.

Celý článek...

Timtos 2025Přihlášky pro objednávku výstavních ploch na mezinárodní veletrh obráběcích strojů v Tchaj-peji (TIMTOS), který se koná 3. - 8. března 2025 v hale 1 a 2 výstaviště Tchaj-pej Nangang a v hale 1 TWTC, byly zahájeny. Přihlášky pro zahraniční vystavovatele jsou nyní k dispozici online do 31. srpna 2024 a všechny přihlášky budou vyřizovány podle pořadí zápisu a odevzdání.

Celý článek...

HM2024 01Více než 130 000 návštěvníků ze 150 zemí, 4 000 vystavujících firem, 300 start-upů a přes 300 delegací z hospodářské politiky z celého světa. Veletrh HANNOVER MESSE působivě prokázal, že spojuje to nejlepší z technologických inovací, business veletrhu a vytváření agendy hospodářské politiky na celém světě. Nejen pro německého spolkového ministra hospodářství Roberta Habecka je tak „tahounem začínajícího vzestupu" v Německu a Evropě.

Celý článek...

Gigamatic 1a EJ-XONE-01 kopieJedinečné řešení se zabudovanými inteligentními funkcemi, jednoduchý, robustní a intuitivní design pro nekompromisní provoz. Firma Gimatic již v minulosti prezentovala v několika publikacích úsporný ejektor EJ-X PRO, který dokáže uspořit více než 90 % stlačeného vzduchu. Nyní přichází s další novinkou, a to jeho nástupce ejektoru EJ – X ONE.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news