Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Elesa 1a PrevodySpolečnost Elesa+Ganter rozšířila svůj sortiment o dvě kompaktní a robustní převodové skříně, které převádějí rotační pohyby o 90 stupňů a přenášejí vysoké krouticí momenty s převodovým poměrem nebo bez něj. Jsou vhodné pro použití u manipulačních systémů, balicích strojů a pro dopravníkovou techniku. Kuželová převodovka GN 3971 je k dispozici v sedmi velikostech s délkou skříně mezi 32 a 60 mm a šířkou mezi 18 a 35 mm. Převodový poměr mezi hřídelemi převodovky je vždy 1, směr otáčení lze volit dle potřeby. Na ozubené hřídele mohou působit axiální a radiální síly 60 newtonů u nejmenšího modelu a 550 newtonů u největšího. Speciální geometrie zubů kuželových kol z cementované oceli umožňuje zvláště vysoké krouticí momenty vzhledem k velikosti. V závislosti na provozní rychlosti to může být až 10 newtonmetrů.

Celý článek...

Dexon zahradaVaše zahrada je potichu? To je docela škoda. Jde o to, že atmosféru zahrady můžete jemně podtrhnout příjemnou hudbou. A je jedno, jestli doma, nebo u hotelu. A nemusí to nijak křičet.

Celý článek...

Axiomtech banner pcm webinaZveme Vás na hybridní seminář, na kterém vám představíme unikátní řešení pro kalkulace forem a nástrojů.

Celý článek...

vytah iss 9650 09697Výtahy a manipulační technika jsou oblasti, kde je důležitá přesná a spolehlivá detekce polohy a pohybu. Pro tyto aplikace nabízíme široký sortiment snímačů od renomovaných výrobců Hohner Automation a DIS Sensors. Enkodéry výrobce Hohner Automation jsou určeny pro měření otáček, úhlu nebo lineárního pohybu. Nabízíme absolutní i inkrementální enkodéry s různými typy výstupů, jako jsou SINCOS, SSI, BISS, CANOPEN, DEVICENET, PROFIBUS atd.., různým rozlišením a rozměry.

Celý článek...

GIGA 1 02 04 dvounosnikovy-Od 1.7.2022 platí nová legislativa pro zdvihací zařízení. Je tam mnoho změn, například vyhrazená zdvihací zařízení jsou jeřáby a zdvihadla včetně kladkostrojů s motorickým pohonem o nosnosti přesahující 1 000 kg a jsou rozdělené do tříd I. a II., kde u vyhrazených zdvihacích zařízení I. třídy, což jsou jeřáby a zdvihadla včetně kladkostrojů s motorickým pohonem o nosnosti přesahující 3 200 kg musí být při jejich uvádění do provozu přítomna pověřená organizace, což je dnes jediná organizace v České republice TIČR.

Celý článek...

Tefos 1 portalovy--poloportPři průmyslové výrobě rozměrných zařízení a konstrukcí lze nacházet úspory času a financí v efektivnější logistice posunu a přesunu těžkých dílů. Zejména pak ve výrobních halách, které v době stavby nepočítaly s moderní manipulační technikou. A právě nabídka zdvihacích zařízení do prostor, které k tomu nebyly původně určeny, je konkurenční a konstrukční zákaznickou výhodou rodinné firmy Tefos Slaný. Pro dosažení vysoké kvality nabízených služeb a projektů nabízí společnost ve Slaném konstrukční prvky evropských lídrů v oboru.

Celý článek...

Iteco 1Moderní jeřáb je důležité nejenom správně naprojektovat, vyrobit, oživit, ale i bezpečně dopravit na místo určení. Výroba jeřábů probíhá na místech desítky až stovky kilometrů vzdálených od místa jejich pracovního nasazení. Společnost ITECO je na trhu manipulační techniky se svými jeřáby letos už 30 roků. ITECO je zástupcem firmy ABUS pro Českou a Slovenskou republiku a jeřáby, které nacházejí uplatnění v Českých a Slovenských firmách se vyrábí v německém Gummersbachu, sídle společnosti ABUS. V několika moderních výrobních halách vznikají jeřáby a manipulační zařízení.

Celý článek...

HBC c 1Od stavebního jeřábu přes vrtačku až po dopravní vozidlo, od nakládacího jeřábu přes vidlicový zdvižný vozík až po drtič kamene. Již desetiletí je HBC-radiomatic vedoucím specialistou pro vývoj a výrobu individuálních rádiových ovládání, přizpůsobených na míru. Rozsáhlý výběr základních modelů, ovládacích prvků a funkcí HBC nám otvírá neomezené možnosti. Máme rádiové ovládání, perfektně odpovídající vašim požadavkům. U firmy HBC-radiomatic je individualita standardem.

Celý článek...

TME 1 2000x1200Energetická soběstačnost neboli Energy Harvesting. Největší výzvou moderní elektroniky je efektivní získávání a skladování energie. Jako odpověď na takové potřeby trhu vyvinula firma Nichicon, japonský lídr v oblasti kondenzátorů, malé baterie řady SLB: lithium-iontové články s lithium-titanovou elektrodou. Jsou to inovativní, miniaturní články, které se vyznačují nadprůměrnou kapacitou a životností.

Celý článek...

Aplikator 1-silikonove-paskAplikátor silikonové pásky je zařízení, které na nanesený pruh lepidla položí krycí silikonovou pásku pro pozdější odtrhnutí. Tím vnikne podobný efekt jako při použití oboustranné samolepící pásky. Tento způsob uzavírání obalu je v oblasti kartonových a papírových krabic běžnou praxí. Stejnou technologii je ale také možné aplikovat i na fóliové přepravní sáčky. Toto řešení začíná být oblíbené u stéle více výrobců, kteří na něj převádí svoji výrobu. V našem příspěvku se dočtete, proč tomu tak je.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Duben 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
2425262930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..