Google překladač: English Deutsch

Elesa 1 Zavesna okaKdyž je potřeba něco zvednout, je potřeba jeřáb, lana nebo řetězy – plus kotvící body na samotném nákladu. Elesa+Ganter zde nabízí širokou škálu řešení.

Celý článek...

NSK 75736 1V rámci úsilí o to, aby se robotizace dostala do stále více pracovišť, kde pracují bok po boku s lidmi, přišel tým zkušených vývojových inženýrů firmy NSK, globálního specialisty na řízení pohybu, s novým způsobem, jak zlepšit mobilitu kolaborativních robotů: vyvinul aktivní pojezdovou jednotku NSK Active Caster. Tato inovativní všesměrová motorizovaná pojezdová jednotka, která je připravena k použití s různými kolaborativními a servisními roboty, může pomoci v zemích, které čelí stárnutí populace nebo nedostatku pracovních sil.

Celý článek...

Technotrade 04-820x547S příchodem nového roku se změnila vlastnická struktura olomoucké společnosti Technotrade. Na odkoupení 50% podílu se s majiteli rodinné firmy dohodla rakouská společnost Hainzl, a stala se tak významným strategickým společníkem českého dodavatele systémových řešení pro pracovní stroje. Skupina Hainzl touto akvizicí získává zkušeného technologického partnera v oblasti vývoje softwaru a pohonu strojů a zároveň rozšiřuje svou mezinárodní působnost o český a slovenský trh.

Celý článek...

AI 1Generativní umělá inteligence (AI) je jednou z nejzajímavějších technologií posledních desetiletí, která zaznamenává hned od začátku exponenciální růst, a proto je pro ředitele a vedoucí manažery IT oddělení velmi důležité připravit se na to, jak se nasazení AI projeví v celé organizaci. Kombinace technologií AI, automatizace a analýzy dat v reálném čase totiž může firmám pomoci zvýšit produktivitu každého zaměstnance a zlepšit tak zkušenost každého zákazníka.

Celý článek...

EIT InnoEnergyEIT InnoEnergy, přední inovační motor v oblasti udržitelné energetiky, a Demeter Investment Managers, významná evropská společnost soukromého a rizikového kapitálu, dnes oznámily spuštění fondu zaměřeného na rozvoj udržitelného a rozmanitého dodavatelského řetězce surovin pro výrobu baterií v Evropě.

Celý článek...

Nabijeni auta ilustracni GopasVýrobci automobilů řešili doposud otázky kybernetické bezpečnosti podle vlastního uvážení.  Pracovní skupina při OSN ale přijala předpis č. 155, který nařizuje, že od července 2024 musí být všechna nově prodávaná auta na území EU chráněna proti kybernetickým útokům. Tento předpis se vztahuje na vozidla kategorie M a N, tedy osobní a nákladní automobily.

Celý článek...

Parker PAREU1006A Hydrogen-hands HRESParker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, se zúčastní výstavy Hyvolution 2024 v Porte de Versailles v Paříži, kde představí svou širokou řadu řešení pro celý hodnotový řetězec vodíku.

Celý článek...

1a Denso Liberec 17 MWpLiberecký výrobce klimatizací pro automobilový průmysl, společnost DENSO MANUFACTURING CZECH, posílí svoji energetickou soběstačnost a ulehčí životnímu prostředí. Společnost ČEZ ESCO v areálu firmy postavila fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 1,7 MWp. Jde o jednu z největších firemních solárních instalací v ČR a největší v Libereckém kraji za posledních deset let. Bezemisní elektřinu bude pro firmu vyrábět 3 724 solárních panelů, které zaberou plochu větší než 2 fotbalové hřiště. Bezemisní zdroj zabrání vypuštění 656 tun emisí CO2 ročně, které by vznikly konvenční výrobou.

Celý článek...

Jakl Ilustracni foto ArcelorMittal Tubular Products Karvina 2ArcelorMittal Tubular Products Karviná pokračuje v investicích do modernizace a rozvoje. Úspěšně dokončil testování výroby profilů z nových jakostí oceli. Tento krok směřuje k rozšíření nabídky produktů a posílení konkurenceschopnosti na trhu.

Celý článek...

Vodik• EU: Do r. 2030 má v ČR vzniknout na každých 200 km hlavní dálniční sítě TEN-T plnicí stanice pro nákladní automobily a min. 1 plnicí stanice v každém krajském městě, zároveň se má v ČR v dopravě a průmyslu spotřebovávat 20 tisíc tun vodíku
• ČR: MPO zahájilo práce na aktualizaci Vodíkové strategie České republiky, v r. 2024 plánuje vydat aktualizovanou verzi Národního akčního plánu čisté mobility
• ČR: Otevřena jedna neveřejná a dvě veřejné vodíkové plnicí stanice a spuštěn první větší 230kW elektrolyzér v Napajedlech
• ČR: Více než polovina z 11 plánovaných českých elektrolyzérů je ve fázi finálního investičního rozhodnutí

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Leden 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news