Google překladač: English Deutsch

1691505251HeadlineNa jubilejní 30. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2024 je již přihlášeno 380 vystavovatelů. Odborná veřejnost se může těšit na tradiční české firmy i lídry světového formátu. Nosnými tématy veletrhu jsou inovace v oblasti automatizace a digitalizace průmyslu, řešení udržitelné energetiky a spolehlivých infrastrukturních zařízení a technologie pro chytré domy i města. Významnou část veletrhu tvoří prezentace firem z oblasti elektronických součástek a výrobních zařízení pro elektrotechniku.

Celý článek...

Jakub KaufmanČeské strojírenství čelilo v roce 2023 hned několika výzvám: v posledních týdnech se objevily nové problémy s logistikou, vliv měly i vysoké ceny energií. Na trhu práce stále panoval nedostatek kvalifikovaných pracovníků, což pro výrobní firmy znamená značnou komplikaci. Podle společnosti Profika setrvale rostla poptávka po řešeních pro automatizaci a po zavádění digitalizace i do menších podniků.

Celý článek...

TME 1 Wyswietlacze 7segmentowe RDOblíbené, efektivní a snadno implementovatelné. V dnešním digitalizovaném světě hrají důležitou roli různé typy displejů. Právě ony nám předávají informace, pomáhají nám s navigací, umožňují komunikaci a poskytují potřebné údaje. Mezi těmito mimořádně užitečnými zařízeními zaujímají 7segmentové LED displeje jedinečné místo právě díky své jednoduchosti, čitelnosti a široké škále aplikací.

Celý článek...

MSV bannerOd 8. do 11. října 2024 se na brněnském výstavišti uskuteční již 65. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na jednom místě se tak návštěvníci budou moci seznámit s novými průmyslovými technologiemi a výrobními postupy. Společně s MSV se letos konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH.

Celý článek...

Skoda 1 231218 Digitalisation-in-focus 9b68ff89-1440x871Škoda Auto transformuje své logistické procesy na jednotný systém v rámci celokoncernového projektu nazvaného Project ONE Log. Nové, standardizované řešení využívající platformu SAP nahrazuje velké množství různých stávajících systémů. Společnost tak důsledně využívá digitalizaci a centralizaci s cílem snížit náklady a současně zvýšit flexibilitu v oblasti výroby a logistiky. Projekt je největší systémovou změnou v závodě Vrchlabí za posledních 25 let.

Celý článek...

Cathedral shutterstock 679871245-upr-1Představte si online platformu, kam se mohou přihlásit partnerské firmy, na pár kliknutí získají kompletní přehled o vlastních obchodech – o zákaznících, o úspěšných i nezdařených zakázkách, objednávkách a jejich expedicích.
Díky výkonnému konfigurátoru výrobků lze okamžitě znát kalkulaci zakázky a následně vytvořit cenovou nabídku koncovému zákazníkovi. V porovnání s výpočtem variabilního výrobku v XLS zvyšuje rychlost zpracování nabídky až o 80 %. Vývojář systému společnost Cathedral Software se zaměřuje na výrobní firmy, které zpracovávají zakázkovou výrobu a pomáhá jim sledovat výkonnost výroby v reálném čase.

Celý článek...

CAD 01 VeselyPetr fotoNeugebauerPetr 2023-2403V roce 2021 bylo celosvětově vyprodukováno 57,4 milionů tun elektronického odpadu, celkový objem produkce roste v průměru o dva miliony tun ročně. Přitom jen 17,4 procent elektronického odpadu se sbírá a řádně recykluje. Připravit alternativní proces výroby elektronických komponent, který bude šetrnější k životnímu prostředí, je cílem výzkumníků z katedry elektrotechnologie FEL ČVUT a ústavu polymerů VŠCHT Praha. Jako perspektivní materiál pro náhradu velmi obtížně recyklovatelných epoxidových pryskyřic se jeví polymery využívané pro 3D tisk.

Celý článek...

CVUT SageLab FIT CVUTJedinečná příležitost pro všechny nahlédnout do aktuálních trendů v informačních technologiích, zjistit nejnovější informace o bakalářském i magisterském studiu a prohlédnout si práce studentů se otevírá na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Nabídka ukázek je široká, od robotů, kyberbezpečnosti, umělé inteligence až po počítačovou grafiku nebo programování, a to vše na jednom místě a v jeden čas v rámci Dne otevřených dveří FIT ČVUT v pátek 9. února 2024, 9:00–15:30.

Celý článek...

AZ Tower k2Společnost K2 plánuje být v Brně v příštích měsících nejméně „krát dva". I proto rozšiřuje své kanceláře v AZ Toweru. Kromě desátého patra míří nově i do dvaadvacátého, tedy nejvyššího, které je v nejvyšší budově Česka dostupné kancelářím. Brzy by i díky novým prostorám ráda rozšířila své brněnské týmy na pozicích konzultantů, vývojářů či IT specialistů.

Celý článek...

Mewa 1 Multitex-Motor-7Nemusíte si dělat zbytečné starosti. Součástky zašpiněné od oleje stačí jen položit na rohož Multitex od Mewy a můžete se naplno soustředit na opravy. Zařízení i podlahy zůstanou čisté a pracoviště bezpečné. Vysoce savé podložky jsou k dispozici v systému pro opakované využití. Mewa je dodá, použité vyzvedne, vypere a opět přiveze přímo do dílny. Jedná se tak o praktické a udržitelné řešení.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news