Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

TME 1 Bussmann notka 2000x1200V průmyslových instalacích nebo napájecích systémech se použitím vhodných ochranných prvků předchází nákladným poruchám a dlouhým odstávkám. O účinné ochraně obvodů však rozhoduje také kvalita pojistek a pojistkových vložek.
Uznávaná značka instalačních ochran Bussmann je nyní součástí koncernu Eaton, jednoho z předních světových dodavatelů řešení v oblasti napájení, řízení a kontroly průmyslových procesů. Bussmann nabízí různé formáty pojistek a vložek, včetně nožových a válcových prvků. Níže uvádíme průřez aktuálním sortimentem dodavatele v katalogu TME.

Celý článek...

11 C620 Banner 1200x1200Inovace jsou jednou ze základních hodnot společnosti Trelleborg. Naším cílem je proaktivně aplikovat inovativní myšlení ve všem, co děláme. Aktivity spojené s inovacemi se ve společnosti Trelleborg Sealing Solutions soustředí na vytváření řešení v úzké spolupráci se zákazníky, aby byly splněny jedinečné potřeby aplikací.

Celý článek...

Cyber ING 33594 271967Advent i období vánočních svátků vnímáme především jako období klidu a pohody, společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností však každoročně upozorňují na zvýšené riziko kybernetických útoků. Firmy i jednotlivci jsou totiž v této době často méně ostražití a mohou se snadněji stát obětí kyberpodvodů. Zajímá vás, jak reagovat na podvodné e-maily, SMS zprávy či odkazy, nebo jak si zabezpečit svá zařízení, data a osobní údaje? Pak je právě vám určeno malé „bezpečnostní desatero", které připravila Vladimíra Tesková, COO společnosti TeskaLabs, která se zabývá vývojem pokročilých nástrojů pro kybernetickou bezpečnost.

Celý článek...

Peterka innoenergyInnoEnergy Skills Institute oznámil zakončení specializovaných vzdělávacích kurzů pro více než 50 000 osob, což představuje významný krok k uspokojení rostoucích požadavků na pracovní sílu v bateriovém průmyslu. InnoEnergy Skills Institute, jeden z předních evropských poskytovatelů vzdělávacích dovedností pro pracovníky v oblasti udržitelné energetiky, dosáhl od svého spuštění v únoru 2022 důležitého milníku v tomto odvětví. Pod vedením EIT InnoEnergy nyní absolvovalo vzdělávací kurzy již 50 000 účastníků, kteří získali dovednosti potřebné v rychle se vyvíjejícím hodnotovém řetězci. Školení v oblasti skladování energie sahala od základů baterií až po technické kurzy pro získání znalostí v oblasti systémů správy baterií, testování baterií, bezpečnosti a zabezpečení.

Celý článek...

Agromex 1 Fendt VarioNabízí plynulou změnu rychlosti od 0,02 km/h do 60 km/h bez stupňů a spojek. Moderní traktory mění zažité stereotypy. Symbolem pro kodrcavou a trhavou jízdu již rozhodně nejsou. Značka výrobce traktorů Fendt známá svou inovativností a kvalitou se pyšní unikátní převodovkou Vario, která je výsledkem dlouholetého vývoje a zkušeností. Jedná se totiž o jedinou převodovku na trhu, která díky využití převodovky s více než 7 000 rychlostmi umožňuje plynulou změnu rychlosti od 0,02 km/h do 60 km/h bez stupňů a spojek. V praxi to znamená, že traktor Fendt je schopen pracovat optimálně v každé situaci bez záseků řazení, ať už jde o orbu, setí, sklizeň či přejezdy mezi pracovišti. Možná byste nečekali, že traktorem budete moci jet jako v bavlnce nebo luxusní limuzíně.

Celý článek...

Dexon ipaudioMistr běhá po výrobě a pokřikuje? Zaměstnanci se nařízení dozvídají se zpožděním? Panuje u vás stres? Řešení je snadné. A není vůbec drahé. Ozvučení výroby i administrativy od českého Dexonu.

Celý článek...

HENNLICH 2023 12 14 Zelená elektřina z historických větrných mlýnůDíky high-tech komponentům fungují historické větrníky bezúdržbově. Před 3 000 lety poháněly vodní kola, v budoucnu budou vyrábět zelenou elektřinu: tradiční plachtové větrné mlýny, které studenti Vysoké školy technické, obchodní a designu v Kostnici přestavěli pomocí high-tech komponentů. Bezúdržbový provoz větrných mlýnů zajišťují bezmazná lineární vedení a polymerová ložiska firmy igus, kterou v Česku zastupuje strojírenská společnost HENNLICH.

Celý článek...

Elesa 1 magnetStandardizovat přídržné magnety byl jeden z mnoha chytrých kroků, se kterým před pár lety Ganter přišel. Dnes se jedná o jednu z nejvíce rostoucích produktových skupin. Elesa+Ganter tuto řádu nadále rozšiřuje a snaží se tak rozvíjet ještě chytřejší aplikace.

Celý článek...

ASCO 327CSploečnost EMERSON uvedla na trh nový solenoidový ventil ASCO™ řady 327C, který se vyznačuje přímočinnou a vyváženou talířovou konstrukcí s vysokým průtokem, poskytuje vynikající poměr průtoku k výkonu ve srovnání s podobnými ventily.

Celý článek...

Airflow 1 TA550 mereni na dyze ventilatoru 1Téma článku: pojďme si společně popsat některé základní postupy zaregulování vzduchotechniky. Jako modelový příklad jsme vybrali prádelnu nemocnice po její kompletní rekonstrukci.

Celý článek...