Google překladač: English Deutsch

Lineární vedení Alurol nabízí řadu možností při návrhu lineárních systémů a lineárních os. Toto lineární vedení je optimálním řešení tam, kde je potřeba posunovat břemeno nebo zvýšit produktivitu pracovního procesu prostřednictvím mechanizace či automatizace.

alurol 1

Lineární vedení Alurol (AD) s oboustrannou kolejnicí

Lineární vedení Alurol je jedním z nejprodávanějších typů lineárního vedení, které je ve firmě T.E.A. Technik stále na skladě. Na základě individuálních požadavků zákazníka jsou ve firmě kolejnice zkracovány na požadovanou délku.
Lineární vedení Alurol je stavebnicový systém složený z vodicích kolejnic, vodicích nebo podpůrných rolen a nosné desky. Systém je založen na odvalování vodicích rolen po kalených broušených vodicích tyčích. Vodicí rolny mají drážku 120°, která zajišťuje kontakt s kolejnicí (vodicí tyčí) pouze ve dvou bodech, čímž se dosáhne hladkého chodu vozíku s minimálním odporem. Vodicí kolejnice je tvořena hliníkovým profilem s kalenou tvrděchromovanou vodicí tyčí (h7). Kolejnice se dodává jako jednostranná nebo oboustranná. Maximální délka kolejnice z jednoho kusu je 6 m, větší délky lze realizovat skládáním kolejnic.
Vodicí rolny se vyrábí jako centrické a excentrické v pěti velikostech a v průměrech 22–57 mm. Pomocí centrických rolen lze dosáhnout rovnoběžnosti mezi nosnou deskou a vodicími kolejnicemi. Excentrickými rolnami je možné vymezit vůli nebo předepínat systém tak, aby se dosáhlo lehčího, resp. těžšího posuvu. Vodicí rolny jsou opatřeny ochranným krytem proti prachu, dodávají se v provedení s plechovým těsněním nebo neoprenovým těsněním.
Vozík se sestaví použitím dvou centrických, dvou excentrických vodících rolen a nosné desky. Pro vozíky s oboustrannou kolejnicí jsou k dispozici standardní nosné desky pro každou velikost rolen. U jednostranných kolejnic se nosné desky zhotovují individuálně, vzhledem k volně volitelné rozteči kolejnic.
alurol 2Lineární vedení Alurol (AS) s jednostrannou kolejnicí

Použitím standardních komponentů lze sestavit lineární osu pro pohon motorem. Lineární osy umožňují pohyb v jedné až třech osách. Lineární osy jsou sestaveny z oboustranné kolejnice, která je připevněna na hliníkovém profilu. Hliníkový profil poskytuje ose vysokou tuhost a díky drážkám nabízí dobré možnosti upevnění. Drážky slouží také k přichycení koncových snímačů, dorazů atd. Pohon zajišťuje šneková převodovka s AC nebo DC motorem, která je uchycená k hnací přírubě osy. V případě použití jiných převodovek je nutná adaptační příruba. Lineární osy se dodávají v provedení s ozubeným řemenem, řetězem, trapézovým nebo kuličkovým šroubem a ozubeným hřebenem. Podle typu lineární osy se používají vozíky s rolnami nebo vozíky s oběhovým kuličkami v různých velikostech a provedeních.
Pracovníci firmy T.E.A. Technik zákazníkům nabízí pomoc při řešení lineárních posuvů a podle přání zákazníka sestaví lineární osu tak, aby řešení odpovídalo jeho požadavkům.

TEA 3 Immagine-CTS uprava O

 Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..