Google překladač: English Deutsch
Inzerce

Union Technik-017bTéměř 30 let trvá spolupráce Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. (ZZM), jednoho z největších výrobců důlních dobývacích strojů, s výrobcem vyvrtávacích a frézovacích strojů UNION. Díky přesným horizontkám vznikají v Zabrze stroje, které pracují v dolech v celém světě. Nedávno zakoupily ZZM další 4 stroje UNION. V čem je ukryto tajemství několikaleté spolupráce?

6 miliónů – minimálně tolik tun uhlí má takový důlní dobývací stroj vytěžit během záruky. Stroje používané pod zemí, pracující ve vysoké prašnosti, musí být prakticky bezporuchové. „Zvyšování spolehlivosti strojů to je pro nás hlavní cesta pro zvyšování konkurenceschopnosti na trhu. Tělesa pro naše stroje vyrábíme s pomocí nejpřesnějších strojů. Kvalita horizontek, na kterých pracujeme, to je základ úspěchu naší firmy", vysvětluje Dipl. Ing. Michal Kurek, náměstek ředitele pro výrobu v ZZM.
ZZM je jednou z částí kapitálové skupiny KOPEX. Firma vznikla v roce 1947 jako pomocný provoz pro doly. Od roku 1958 se specializuje na údržbářské práce, projektování a stavby důlních dobývacích strojů. V současné době zde pracuje přes 900 osob. V Polsku je to leader s více než 50% podílem na trhu.
Pro polské důlní provozy vyrobila přes 420 dobývacích strojů, které pracují ve všech polských těžebních společnostech. Přes 90 strojů pracuje v zahraničí: v Rusku, České republice, několik strojů bylo instalováno v Rumunsku a Argentině. Už 2 roky vyváží ZZM stroje do Číny, kde pracují již 4 stroje.
Dobývací stroje v Zabrze vznikají s využitím nejnovějších technologií, od software (3D-modelování v AUTODESK INVENTOR), přes pevnostní analýzy těles na bázi metody konečných prvků, až po nejmodernější strojní park a technickou kontrolu.

Tradice výhod
UNION, to je německá firma se 150 lety zkušeností v projekci a výrobě vodorovných vyvrtávaček a obráběcích center pro obrobky s rozměry od 2×1,6 m až do 10×40 m a tíhou až do 125 t, vřetena mají průměr od 100 do 260 mm. Na polském trhu prodává stroje firma UNION European Technology Sp. z o.o., sp. k.
První horizontky UNION dorazily do Zabrze v roce 1983. V současnosti ve strojním parku ZZM pracuje 17 strojů této firmy.

Přesnost ve stovkách tun
Rozhodující roli zde hraje přesnost strojů. „Jsou to setiny milimetru. Přesnost se také odráží v zatížení stroje. Někdy se dokonce musí několik tun obráběného materiálu „zavěsit" mimo stůl. 70 %horizontek v takové situaci snese maximálně několik tun, potom odpírají poslušnost. S UNION je to jiné, zde je přesnost přetažena přes stovky tun", objasňuje Kurek.


Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..