Google překladač: English Deutsch

Na první pohled jsou traktory tahači. Pokud jsou však vybaveny čelními zvedacími závěsy, mohou nést různá přídavná zařízení a stát se univerzálně použitelnými zemědělskými stroji. Hans Sauter GmbH ve švábském Stetten náleží mezi největší podniky, které takové čelní zvedací závěsy velmi hospodárně na vysoké výrobní úrovni vyrábějí. V tomto výrobním procesu je už více než tři roky zapojena také horizontka T 110 z Union Werkzeugmaschinen GmbH Chemnitz.

Union 2 Sauter-4

Počátek dnešního moderního rodinného podniku Hans Sauter GmbH byl před více než 100 lety v jedné venkovské kovárně. V průběhu mnoha let se z venkovské kovárny vyvinul moderní strojírenský podnik. Od roku 1980 se podnik specializoval na vývoj, výrobu a odbyt čelních zvedacích závěsů a čelních vývodových hřídelů a dnes patří k nejvýkonnějším podnikům oboru. „V současnosti zhotovujeme přes 11 000 čelních zvedacích závěsů a asi 6 000 čelních vývodových hřídelů. Jsou určeny pro zemědělce, kteří jezdí například s traktory SAME-DEUTZ-FAHR, JOHN DEERE, CLAAS nebo NEW HOLLAND. Naše výrobky jsou nasazeny ve více než 35 zemích.", objasňuje vedoucí provozu Christian Selig.

Union 2 Sauter-2Vysoká výrobní jakost generuje hospodářský úspěch
Cílem výroby je pro každý typ traktoru zkonstruovat a vyrobit funkcí a designem optimálně vhodné zařízení. Nejlepší cesta k tomu vede přes přímou spolupráci s výrobci traktorů. Čelní zvedací závěsy se dodávají přímo na montážní pásy SAME-Deutz-Fahr-Werke v Německu a Itálii, jakož i různým jiným výrobcům traktorů. Důležité základní údaje pro konstrukci se získávají proměřením traktorů. Zde je důležitá rychlost, protože zemědělec popřípadě obchodník chce mít svůj traktor rychle zpátky. Musí zde být na malém prostoru realizována velká nosnost. U vyobrazeného traktoru SAME-Deutz-FahrAgrotron 7250 TTV, který na mezinárodní výstavě zemědělských strojů v Bologni EIMA byl vybrán jako Traktor roku 2013, činí nosnost čelního zvedacího závěsu pět tun.

Vysoká výrobní úroveň pro rychlou kusovou výrobu
Před více než třemi lety bylo nutné nahradit starou horizontku. Tato horizontka měla vyrábět prototypy nových čelních zvedacích závěsů a také čelní závěsy, které splňují speciální požadavky. Kromě toho byla zamýšlena pro výrobu upínacích přípravků, které jsou nasazovány na obráběcích centrech. Pro požadavek rychlé výroby prototypů a zcela individuálního obrábění upínacích přípravků byl nutný typ horizontky, vhodný pro dílenské programování. Tyto požadavky, rychlý servis a dodání náhradních dílů přesně splňuje firma Union Werkzeugmaschinen GmbH a její horizontka T 110. Už tři měsíce po objednávce byl stroj dodán.

Vysoce pružná výroba
U vyobrazené horizontky T 110 Union Chemnitz se jedná o CNC vodorovný vyvrtávací a frézovací stroj ve stolovém provedení s průměrem vyvrtávacího vřetena 110 mm. K příčnému přestavení stolu má stroj X-pojezd 1 500 mm. Vřeteník je možno přestavovat v Y-směru v dráze 1 250 mm. V podélném směru se pohybuje stůl v dráze 1 000 mm. Vyvrtávací vřeteno je možno vysunout axiálně o 550 mm. Všechny díly je možné obrábět na všech svislých plochách. Poněvadž na upínacích přípravcích je zpravidla třeba opracovat všechny plochy, musí se díly minimálně jedenkrát přepínat.
Union_2_Sauter 7.tif
„Abychom mohli lépe obrábět upínací přípravky, namontovali jsme na otočný stůl upínací úhelník, na nějž upínáme přípravky a také obrobky. Tak můžeme také pro naše relativně malé obrobky lépe využít Y-osu horizontky. Na zadní straně upínacího úhelníku jsme nechali místo pro upnutí delších dílů přímo na otočný stůl nebo pro upnutí svěráku, do něhož můžeme upnout ještě menší díly", vysvětluje mistr výroby Alexander Klos

Prototypová výroba na horizontce T 110
Po proměření traktoru je vyhotoven konstrukční výkres. Na základě tohoto výkresu vypracuje obsluha stroje na horizontce obráběcí program. Řízení Heidenhain iTNC 640 poskytuje pro dílenské programování nejlepší podporu.
Nástroje ve vyvrtávacím vřetenu 110 mm jsou poháněny 27 kW motorem. Ten poskytuje maximální krouticí moment 2 012 Nm a rozsah otáček 5–5 000 ot./min. Podle přání jsou břity nástrojů chlazeny přes vnější přívod chladicí kapaliny. V něm při tlaku 8 bar protéká až 80 l/min.

www.sauter-stetten.com

Union 2 Sauter-6Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news