Google překladač: English Deutsch

Nordson EFD, firma Nordson (NASDAQ: NDSN), přední světový výrobce přesných dávkovacích systémů, uvádí na trh nový produkt ValveMate™ 9000, špičkovou ovládací jednotku přesných ventilů. Důmyslný obvod řízený mikroprocesorem zajišťuje přesné dávkování s jemnou regulací, opakovatelnými objemy lepidel, maziv nebo jiných montážních kapalin používaných v dnešních moderních výrobcích, například lékařských zařízeních, automobilových součástkách nebo mobilních elektronických zařízeních. Jednotka ValveMate 9000 je vybavena pokročilými funkcemi, například režimem Auto-Increment (automatické zvyšování dávky), který upravuje parametry dávkování po určitém počtu cyklů nebo uplynutí určité doby.

efd obr1


Jednotka ValveMate 9000 umožňuje nezávislé řízení a programování dvou ventilů včetně regulátorů teploty s výkonem 24 W pro termočlánky typu J. Každý kanál může řídit externí vysokorychlostní elektromagnetický ventil s frekvencí až 500 Hz. Při tak vysokých dávkovacích frekvencích může docházet k poškození dávkovacího systému vysokým napětím. Proto má jednotka ValveMate 9000 důmyslné řešení s jedinečnou funkcí Spike-and-Hold. Při správném nastavení umožňuje funkce Spike-and-Hold vytvořit v ovládací jednotce napěťovou špičku na uživatelem nastavitelnou dobu a po uplynutí této doby snížit napětí na uživatelem nastavitelnou přídržnou hodnotu.
Kromě toho dva elektronické regulátory tlaku (EPR) zajišťují v nádržce kapaliny stabilní prostředí udržováním konstantního dávkování díky regulaci tlaku v celém rozsahu výšky hladiny kapaliny v nádržce. Umožňují kompenzaci periodicky se měnících podmínek v systému, například změn viskozity, a lze je používat pro změnu dávkovacích cyklů a vytváření vrstev s různými rozměry.
Ve srovnání se stávajícími ovládacími jednotkami nabízí jednotka ValveMate 9000 vzdálené programování pracovních parametrů dávkovací stanice z hlavního počítače nebo programovatelného logického regulátoru (PLC). Tato funkce umožňuje rychlé a snadné nastavení za provozu, aniž by bylo nutné zastavit výrobní linku.
„Ovladače ventilů nabízí výjimečně přesný a cenově příznivý způsob regulace dávkovacího cyklu a udržování montážních linek v provozu s maximální účinností, bez nutnosti časově náročného programování nebo mechanického seřizování, která vyžadují odstavení výrobní linky," říká Claude Bergeron, globální manažer výrobní řady EFD. „K výhodám regulovaného dávkování kapalin patří vyšší produktivita, větší kontrola procesu, vyšší kvalita, menší počet oprav, nižší zmetkovitost a nižší výrobní náklady."

www.nordsonefd.com

 Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news