Google překladač: English Deutsch

Společnost Honeywell dnes zahájila na Vysokém učení technickém v Brně dvoudenní program inspirativních diskusí se studenty a pedagogy této vysoké školy. Hlavním hostem programu je nositel Nobelovy ceny za fyziku dr. George Smith. Návštěva George Smithe na Vysokém učení technickém v Brně organizovaná divizí Honeywell Hometown Solutions je již třetí v pořadí, kdy Honeywell umožnil vystoupení laureátů Nobelovy ceny na této vysoké škole. Honeywell si prostřednictvím iniciativy Honeywell Initiative for Science and Engineering (HISE) klade za cíl kultivovat a inspirovat další generace vědců a techniků a poskytnout studentům vědních oborů příležitost setkat se s nositeli Nobelovy ceny za fyziku a chemii.

smith1

Dr. Smith získal Nobelovu cenu za fyziku v roce 2009 za vynález zařízení s vázanými náboji (CCD), které přispělo k výraznému pokroku v technologiích pro snímání obrazu. CCD se používá v široké škále aplikací jako zařízení pro snímání obrazu a nejprve bylo používáno jako náhrada snímacích trubic v komerčních televizních kamerách a videokamerách. Nyní jej najdeme v každém typu moderních zobrazovacích zařízení, včetně mobilních telefonů, bezpečnostních kamer, lékařských zobrazovacích zařízení, skenerů či dalekohledů, například v Hubbleovu vesmírném dalekohledu.

Dr. Smith se během své návštěvy podělil o některé zážitky ze své dlouhé a význačné vědecké kariéry a poskytl studentům moudré rady ohledně toho, jak po ukončení studia co nejlépe dosáhnout svých profesních i osobních cílů. „Pokud alespoň polovina vašich pokusů neskončí neúspěchem, nejste dostatečně vynalézaví," řekl stojícímu publiku čítajícímu více než 300 studentů a pedagogů.

Později si prohlédl univerzitní laboratoř, při neformálních setkáních pohovořil se studenty a seznámil se s mnoha členy pedagogického sboru.

„Jsme rádi, že v rámci Iniciativy pro vědu a techniku společnosti Honeywell můžeme studentům poskytnout jedinečnou a inspirativní příležitost setkat se s laureátem Nobelovy ceny," prohlásil rektor VUT v Brně Karel Rais. „V oblasti akademických výměn, výzkumu a vývoje a rozvíjení talentu udržujeme se společností Honeywell úzké vztahy a těšíme se na pokračování tohoto partnerství v rámci iniciativy HISE či jiných programů," dodal rektor VUT.

Jiří Tomíček, viceprezident a generální ředitel české pobočky Honeywell Technology Solutions poznamenal: „Vzhledem k tomu, že jsme přední světovou společností zabývající se high-tech technologiemi, jsou inovace jádrem všeho, co děláme. Podle mého přesvědčení jsou i klíčem k budoucímu hospodářskému růstu České republiky. I nadále budeme spolupracovat se špičkovými univerzitami, které mají silné akademické zázemí a bohatý výzkumný potenciál, na vzdělávání nových technických specialistů, kteří se stanou ve své generaci novými inovátory."

Společnost Honeywell uzavírá v rámci iniciativy HISE partnerství se špičkovými univerzitami v Číně, České republice, Indii, Mexiku a dalších regionech s vysokým hospodářským růstem, aby inspirovala studenty k profesionální kariéře ve vědeckých a technických oborech. Součástí této iniciativy je také série přednášek nositelů Nobelovy ceny, debaty o možnostech profesního rozvoje se špičkovými odborníky společnosti Honeywell působícími v daném regionu a neformální a vysoce interaktivní diskuse mezi nositeli Nobelovy ceny a studenty.

Vysoké učení technické v Brně je jednou ze tří univerzit v České republice, které se programu HISE účastní. Dalšími účastníky jsou České vysoké učení technické v Praze a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Společnost Honeywell zajistila návštěvu laureátů Nobelovy ceny v České republice již posedmé. Kromě toho Honeywell zajišťuje také stipendijní programy pro studenty a nabízí studentům příležitosti ke studijním stážím.

Dr. Smith je členem čestných akademických společností Pi Mu Epsilon, Phi Beta Kappa, a Sigma Xi a je také členem Institutu pro elektrotechnické a elektronické inženýrství (IEEE), Americké společnosti pro fyziku (APS) a Americké inženýrské akademie (NAE). Je držitelem celkem 31 amerických patentů a autorem více než 40 vědeckých článků. Za svůj vynález obdržel celou řadu ocenění včetně ceny Computer and Communications Prize získané v roce 1999, medaile Edwina Landa udělené v roce 2011 a ceny Charlese Starka Drapera z roku 2006.

smith2

zleva: prof. RNDr. Michal Kotoul, DrSc., Prorektor pro rozvoj vědy a výzkumu VUT, dr George E. Smith, laureát Nobelovy ceny, Jiří Tomíček, Vicepresident a General Manager Honeywell Technology Solutions, Jaroslav Doležal, Honeywell National Executive Czech Republic

 

 

 

 

O Honeywell Hometown Solutions
Honeywell Initiative for Science and Engineering je součástí filantropické divize Honeywell Hometown Solutions, jejímž prostřednictvím společnost zaměřuje své úsilí na pět důležitých oblastí společenské odpovědnosti: bezpečnost a ochranu rodiny, bydlení, vzdělávání v oboru matematiky a přírodních věd, domov a útulky a humanitární pomoc. Společně s předními neziskovými organizacemi a veřejnými institucemi vyvinula společnost Honeywell účinné programy, které mají za cíl účinně naplňovat potřeby komunit, v rámci kterých podniká. Více informací naleznete na www.honeywell.com/citizenship.

O Vysokém učení technickém v Brně
Vysoké učení technické v Brně (VUT v Brně, http://www.vutbr.cz) bylo založeno v roce 1899. Se svými více než 24 000 je VUT v Brně jednou z největších univerzit v České republice pokrývající široké spektrum technických disciplín v téměř 160 studijních oborech. VUT podporuje interdisciplinární obory jako například vědu o materiálech a materiálové inženýrství, mechatroniku, matematické a fyzikální inženýrství, ekologické inženýrství, biomedicínské inženýrství a informatiku, průmyslový design, architekturu a výtvarné umění. VUT v Brně je od roku 2006, resp. 2009, držitelem prestižních certifikátů DS Label a ECTS Label udělovaných Evropskou komisí. Univerzitě se dostalo vysokého uznání celosvětové vědecké komunity za vědecké výsledky dosažené v řadě výzkumných oborů.

O společnosti Honeywell
Honeywell (www.honeywell.com) je přední diverzifikovaná technologická a výrobní společnost s celosvětovou působností, kterou časopis Fortune řadí mezi stovku nejúspěšnějších firem. Je dodavatelem výrobků a služeb pro letectví, řídicích technologií pro budovy, domácnosti a průmysl, turbokompresorů a speciálních materiálů. Společnost sídlí v Morris Township, New Jersey a její akcie se obchodují na newyorské, londýnské a chicagské burze cenných papírů. Další informace o společnosti získáte na adrese www.honeywellnow.com.

O Honeywell v České republice
Pro společnost Honeywell je Česká republika evropskou základnou pro realizaci globální technologické strategie. V roce 1993 byla otevřena pražská laboratoř Honeywell, o 10 let později následovalo brněnské vývojové centrum. V roce 2006 se vývojové centrum v Brně stalo součástí mezinárodní sítě výzkumných, vývojových a technologických center Honeywell Technology Solutions, která pokrývají Spojené státy, Čínu, Indii a Českou republiku. Brněnské centrum poskytuje globální podporu různým obchodním divizím (letectví, automatizace a řízení, dopravní systémy). Honeywell disponuje rovněž dvěma výrobními závody – v Olomouci pro letecké odvětví a v Brně na výrobu termoregulačních a řídicích komponentů pro různé technologie řízení topných systémů. V České republice pracuje ve společnosti Honeywell více než 4 000 kvalifikovaných pracovníků.Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news