Google překladač: English Deutsch

Řízení auta je zážitek. Zda je tento zážitek dobrý nebo špatný, závisí především na konstrukci a vlastnostech vozu. Naštěstí můžete vylepšit design a vlastnosti vozu tím, že si vůz přizpůsobíte preferovaným příslušenstvím a zajistíte si tak dobrý zážitek z jízdy.

ridex

Existují autodoplňky, které můžete do svého vozidla přidat, abyste zlepšili jeho praktičnost, komfort, pohodlí, vzhled, bezpečnost, hygienu atd. Některé typy příslušenství se vám mohou zdát užitečnější než jiné, a to na základě vašich osobních preferencí. Jedním z nich jsou parkovací senzory.

Parkovací senzory umístěné v přední nebo zadní části vozidla vydávají zvukový signál a viditelnou výstrahu a pomáhají tak předejít nepříjemné, nemluvě o drahé nehodě s naraženým nárazníkem.

Pomocí elektromechanických frekvencí nebo ultrazvukových zvukových vln se varování pro řidiče stává tím jasnějším nebo hlasitějším (nebo kombinací obou), čím blíže se vozidlo přibližuje k jinému vozidlu nebo překážce v dosahu senzoru.

Jak bylo vysvětleno výše, slouží snímač pro parkování vzad k varování, když zjistí vozidlo nebo objekt za vozidlem, když chce vozidlo couvat nebo parkovat. Toto varování má pro uživatele obvykle podobu zvukového alarmu.

V současné době se v automobilech běžně používají dva typy parkovacích senzorů. Jedná se o elektromagnetické parkovací senzory a ultrazvukové parkovací senzory.

Tento typ parkovacího senzoru se obvykle instaluje na zadní nárazník automobilu a spoléhá se na 4 až 6 senzorů. Tento zadní snímač funguje tak, že využívá vyzařování ultrazvukových vln, kdy při detekci cizího objektu dojde k odrazu ultrazvukové vlny, pokud se objekt nachází ve vzdálenosti odrazu ultrazvukového snímače.

ridex-senzory

Obrázek parkovacích senzorů převzatý z automobilovedily24.cz

Z jakých komponentů se skládají parkovací senzory?

  • parkovací senzory v náraznících;
  • modul parkovacího senzoru;
  • zvukový signál nebo bzučák;
  • tlačítko pro vypnutí parkovacího senzoru na přístrojové desce.

Údržba snímače automobilu

Aby parkovací senzor vašeho vozu fungoval optimálně, je třeba o něj řádně pečovat. Při péči o senzory automobilu je třeba věnovat pozornost několika věcem, mezi které patří:

Jedním ze způsobů, jak zajistit správnou funkci parkovacích senzorů automobilu, je udržovat je vždy v čistotě. Pokud je snímač automobilu pokrytý prachem nebo nečistotami, bude mu to bránit v plnění jeho povinností při detekci objektů za vozidlem při parkování.

Čištění parkovacího senzoru je poměrně snadné. Stačí jej postříkat vodou a poté otřít, abyste odstranili nečistoty, které jej pokrývají. Ujistěte se, že používáte měkký hadřík, abyste nepoškrábali snímač kamery.

Při úpravách vozu si majitelé někdy neuvědomují, že natírají parkovací senzor kamery na nárazníku vozu. Takových chyb je třeba se vyvarovat, protože mohou narušit výkon snímačů automobilu.
Pokud je u tohoto typu parkovacího senzoru s ultrazvukovými vlnami senzor natřen barvou, může dojít k poškození vlnového mechanismu. To jistě způsobí, že fungování parkovacích senzorů není optimální a nepomáhá řidiči při parkování vozu.

Téměř všechny typy nejnovějších automobilů jsou v současné době vybaveny technologií parkovacích senzorů. Tato funkce využívá optimální senzory, které zajistí bezpečnější a pohodlnější parkování.

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..