Google překladač: English Deutsch

Norsko je oficiální partnerskou zemí Hannover Messe 2024, předního světového veletrhu. Pod hlavičkou "Průkopnictví zelené průmyslové transformace" představí Norsko produkty a řešení z nejmodernějších průmyslových odvětví včetně CCS, vodíku, baterií a umělé inteligence a strojového učení. Se zvláštním důrazem na čistou energii a průmysl 4.0 bude výběr společností demonstrovat ambice Norska pro nízkouhlíkovou společnost a jeho klíčovou roli při vývoji řešení nezbytných pro transformaci průmyslu a dosažení čisté nulové hodnoty.

Norsko iss 0896 02929

Norsko má tu čest být partnerskou zemí veletrhu Hannover Messe. Díky vysoce kvalifikované pracovní síle, vyspělému průmyslu a energetickým technologiím, stejně jako vysoké míře důvěry a stability je Norsko klíčovým partnerem v ekologickém posunu a jednou z nejatraktivnějších zemí pro podnikání na světě. Jsme nadšeni, že můžeme představit norský způsob podnikání a vyzdvihnout to, co Norsko může nabídnout, říká ministr obchodu a průmyslu Jan Christian Vestre.

Norsko se bude prezentovat národním pavilonem v hale 12 (Energy Solutions) a v hale 13 pavilonem speciálně věnovaným vodíku. V národním pavilonu bude v popředí zájmu čistá energie a průmysl 4.0, kterého se zúčastní klíčoví hráči jako Statkraft, Equinor, Yara, Siemens a Morrow Batteries. Norské společnosti, které dodávají produkty a řešení z odvětví, jako je vodík, CCS, umělá inteligence a strojové učení, digitální infrastruktura, baterie a nabíjecí infrastruktura, nerostné suroviny a technologie materiálů, budou společně demonstrovat klíčovou roli norského průmyslu v ekologickém přechodu.

Hannover Messe1

Norsko a Německo jsou klíčovými obchodními partnery a uzavřeli jsme strategické průmyslové partnerství v oblasti obnovitelné energie a zeleného průmyslu. Doufáme, že norská účast na veletrhu Hannover Messe tuto úzkou spolupráci mezi našimi zeměmi dále posílí, říká ministr Vestre.

O Norsku
Norsko je plně integrováno do evropského vnitřního trhu prostřednictvím Dohody o EHP, díky čemuž obchod a investice mezi Norskem, Německem a zbytkem Evropské unie proudí bez problémů. Norsko a Německo jsou klíčovými obchodními partnery a uzavřely strategické partnerství v oblasti klimatu, obnovitelných zdrojů energie a ekologického průmyslu s cílem ještě těsněji spolupracovat při ekologickém přechodu.

Norsko, mezinárodně uznávané jako spolehlivý výrobce energie, spojuje své bohaté průmyslové dědictví s kompetentní pracovní silou, vyspělými technologiemi a stabilním životním prostředím. Díky těmto faktorům je Norsko atraktivním partnerem pro globální zelený přechod a příznivou destinací pro podnikání.

Norsko je na špičce v oblasti udržitelných technologií a inovací, zejména v oblasti obnovitelných zdrojů energie, elektrické mobility a zelené infrastruktury. Mezi významné příklady patří projekt Longship, který je prvním rozsáhlým projektem zachycování a ukládání uhlíku na světě; projekt MF Hydra, který představil první trajekt na světě poháněný kapalným vodíkem; a stavba první čisté kontejnerové lodi na světě poháněné čpavkem společností Yara. Norsko se také může pochlubit největším rozšířením elektromobilů na světě a odbornými znalostmi v oblasti bateriových aplikací pro pozemní i námořní dopravu.

www.hannovermesse.de