Murrelektronik
Google překladač: English Deutsch

brc_mtb.jpgNasazením prvních lineárních motorů v sériové výrobě obráběcích strojů a prvních torzních motorů u otočných stolů, započala v roce 1993 nová éra v elektrických přímých pohonech. V návaznosti na pokračující vývoj těchto technologií u firmy Bosch Rexroth je nová řada torzních motorů MBT, která nabízí úplně nové perspektivy pro moderní obráběcí stroje. Torzní motory jsou nasazovány nejen jako přímé motory otočných stolů, otočných hlav a ostatních natáčecích os u obráběcích center. Používají se také v robotech, soustružnických strojích, ve vstřikovacích listech, v dřevoobráběcích strojích a jednoúčelových strojích, kde otevírají novou cestu řešení modernizace strojů. S těmito

přímými pohony odpadá opotřebení mechanických přenosových prvků. Současně se výrazně zvyšuje dynamika a přesnost. Torzní motory MBT jsou synchronní vestavné motory, které byly optimalizovány pro velké kroutící momenty. MBT motory se skládají ze statoru se střídavým trojfázovým vinutím a rotoru s permanentními magnety.

Výhody torzních synchronních motorů MBT
stavebnicový systém s různými velikostmi a délkami motorů
maximální točivý moment 4500Nm
rozsah otáček : od 100 do 750 otáček / min.
extrémně nízké zvlnění kroutícího momentu
ochrana vinutí motoru proti překročení teploty přes integrovaný snímač teploty
standardní připojení jak elektrické části, tak i chlazení
vhodný pro připojení k regulátorům až do 750 V mezi-obvodového napětí.
Tyto výhody zaujaly přední výrobce obráběcích strojů k okamžitému nasazení na obráběcích strojích. Jsou to firmy EX-CELL-O, EMAG, LIEBHERR, Berger, Hüller Hille, Höfler, Präwema a další. Je jen otázkou krátké doby, kdy budou nasazeny na obráběcích strojích v ČR.
www.boschrexroth.com

Kalendář akcí

<<  Srpen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..