Google překladač: English Deutsch

08-kuka_2Sérií robotů KR AGILUS představuje společnost KUKA Roboter GmbH novou rodinu produktů z oblasti malé robotiky. Obratný KR AGILUS zabírající minimální prostor se představuje jako univerzál pro všechna pracovní prostředí. Nový kompaktní člen rodiny robotů KUKA se vyznačuje rychlostí, krátkými cykly a vysokou mírou přesnosti a bezpečnosti.

Rychlý univerzál

Kompaktní, přesní, obratní a rychlí. Roboti série KR AGILUS jsou noví mistři rychlosti. Při manipulačních činnostech, zvláště typu vyzvednutí a umístění, poskytuje KR AGILUS přesvědčivé výsledky při minimálních dobách cyklů. Zároveň pracuje tato série malých robotů velmi přesně a umožňuje vysokou úroveň kvality výroby. Díky rychlosti a přesnosti je výkon série KR AGILUS v její třídě nosnosti bezkonkurenční. Základní model KR 6 R900 sixx nabízí při vlastní hmotnosti 51 kilogramů maximální nosnost 6 kg. KR AGILUS je určen pro použití ve všeobecném průmyslu. Nový malý robot KUKA vynikne všude tam, kde se požaduje automatizace ve spojení s nízkou nosností, jako jsou např. oblasti balení nebo elektroniky. V příštích měsících budou následovat další varianty nosnosti v provedeních Standard, Food (potravinářství), Cleanroom (čistý provoz) a Waterproof (vodotěsný).

08-kuka_3

Plná funkčnost na minimálním prostoru

Přívod energie je u série KR AGILUS úsporně zabudovaný do robota včetně 100MBit ethernetové přípojky, tří 5/2cestných ventilů (stlačený vzduch), přímého vzduchového vedení, šesti digitálních vstupů a dvou digitálních výstupů. KR 6 R900 sixx dosáhne na místa jak v blízkosti podstavce robota, tak i v prostoru nad hlavou. Jeho maximální dosah činí 901 mm. Nejen, že se díky svému ideálnímu poměru velikosti, obratnosti a dosahu hodí do prostor se stísněnými podmínkami, ale navíc dokáže provádět svoje úkoly volitelně v podlahové, stropní nebo nástěnné instalační poloze. Maximální flexibilita na malém pracovním prostoru – žádný problém pro KR AGILUS!

Kompaktní řízení a vysoká flexibilita

Stejně jako jeho starší bratři ze série QUANTEC je AGILUS ovládán univerzální řídící technologií KR C4 – v kompaktní verzi, která na malém prostoru zachovává výkonnost prověřeného řízení KR C4. Díky otevřené architektuře řídí KR C4 compact vedle robotů KUKA i přídavné osy, čímž je zaručena maximální flexibilita, rozšiřitelnost, výkon a otevřenost na minimálním prostoru. Kvalitní a robustní řídící jednotka se vyrábí v bezúdržbovém provedení a vyznačuje se optimálním využíváním energie.

 

 

Bezpečná spolupráce člověka a robota

U malého robota KR AGILUS stojí téma bezpečnosti v popředí zájmu. Jako jediný robot této třídy obsahuje vlastní funkční systém společnosti KUKA SafeOperation, který výrazně zjednodušuje a zlepšuje spolupráci člověka a robota. Softwarové a hardwarové komponenty systému KUKA. SafeOperation kontrolují rychlosti a pracovní prostory os robota a přídavných os. Díky tomu je mechanické sledování prostorů pracovních os nadbytečné a otevírají se tak nové, cenově výhodné možnosti uspořádání kójí a spolupráce člověka a robota.

Rychlost, flexibilita, jednoduchost a bezpečnost jsou nejdůležitější pilíře úspěšných řešení automatizace. Sérií robotů KR AGILUS se rodina společnosti KUKA Roboter GmbH rozšířila o nového člena, který tyto zásady úspěšně prosazuje i v segmentu malé robotiky.

Agilus je součástí produktové řady společnosti KUKA

Společnost KUKA Roboter patří k předním výrobcům průmyslových robotů. Nabízí jedinečnou a kompletní řadu průmyslových robotů a robotických systémů. Základními oblastmi jejího podnikání jsou vývoj, výroba a prodej průmyslových robotů, řídících jednotek, software a lineárních jednotek. Společnost KUKA Roboter je globální podnik s více jak 2 000 zaměstnanci. Mimo mateřské společnosti sídlící v Německu má dalších 25 poboček umístěných na nejvýznamnějších trzích v Evropě, v Americe a Asii. Obchodní zastoupení pro ČR a SR sídlí v Praze – Horních Počernicích. KUKA Roboter CEE GmbH kromě prodeje robotů a robotických periferií nabízí prodej náhradních dílů, servis a školení.

www.kuka.cz

Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..