Google překladač: English Deutsch

Nord 1V nadmořské výšce 2100 m je Tignes jednou z nejvýše položených vesnic v Evropě. Je propojena s údolím Val d'Isere, v kterém se nachází jeden z nejluxusnějších lyžařských areálů ve francouzském departementu Savoy. Při modernizaci lanové dráhy na Grande Motte se spoléhá švýcarská společnost GARAVENTA na spolehlivé a nenáročné průmyslové převodovky od NORD DRIVESYSTEMS.

Lanová dráha byla uvedena do provozu v roce 1975 po dvouletém období výstavby. Od této doby přepravila až 1010 lidí za hodinu do vzdálenosti 1 696 m s maximálním sklonem 55%. Toto drsné vysokohorské klima s počtem 30 000 jízd ročně si i přes pečlivou údržbu vyžádalo technický zásah. Po 40 letech již bylo jasné, že toto důležité zařízení vyžaduje rekonstrukci.
Obrovské síly je potřeba bezpečně provozovat. U lanovek je vždy bezpečnost lidského života na prvním místě. Jakékoliv poruchy se můžou stát životu nebezpečnými. Proto je zde v technickém řešení počítáno s pětinásobnou bezpečnostní rezervou. Napínací síla v laně lanovky je 150 tun na jeden směr. To znamená, že každé ze čtyř zavěšených lana musí přenést 75 tun. Kvůli exponovaným polohám a extrémním povětrnostním podmínkám lze také použít napínací závaží s hydraulickým tlumicím systém, které musí umět absorbovat dynamiku náhlého pádu ledu z lan. Napnutí smyčky tažného lana je zaručeno 46 tunovým napínacím závažím.
Nord 2
Nová technologie s panoramatickým výhledem. V závislosti na počasí může lanovka dosáhnout maximální rychlosti deset metrů za sekundu. Cesta pak trvá pět minut. Nová technologie na Grande Motte šetří zaměstnancům spoustu práce. Stará ozubená kola, která byla v provozu již několik desetiletí, vyžadovala vysokou úroveň údržby a oprav. Bylo proto jasné, že hnací ústrojí by mělo být kompletně obnoveno a měly by být použity moderní průmyslové převodovky. Převodovky NORD dokázaly ve výběru obstát ekonomicky i technicky.
NORD DRIVESYSTEMS dodala společnosti GARAVENTA dvě průmyslové čelní převodovky připravené k montáži, vybavené předmontovanými spojkami a setrvačníky dodávané společností KTR Systems. Dvoustupňové průmyslové převodovky MAXXDRIVE velikosti 14 od společnosti NORD se vyznačují vysokou výkonností a nízkou hlučností. Velká válečková ložiska garantují obzvláště vysoké radiální a axiální únosnosti a také dlouhou životnost. Kromě toho převodovky nabízejí modulární, flexibilní design a širokou variabilitu instalací.
Kromě odolnosti instalovaných komponentů vůči povětrnostním vlivům hrálo důležitou roli také jejich umístění včetně kompaktního těla BLOCK převodové skříně ve stísněných prostorových podmínkách budovy lanovky. Aby byly zachovány maximální požadované vnější rozměry, tak byly jednotlivé komponenty individuálně uzpůsobeny a vzájemně technicky navrženy.
Před uvedením do provozu byly provedeny vibrační analýzy a analýzy převodového oleje. Výsledky potvrdily, že průmyslové převodovky a celý pohonný systém fungují spolehlivě a naprosto ekonomicky. Výsledek retrofitu splnil všechna očekávání. To znamená, že lanová dráha, která je pro horskou oblast nepostradatelná, je opět plně funkční a v nejnovějším stavu.

www.nord.com

Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..