Google překladač: English Deutsch

Vysokorychlostní frézování nachází uplatnění všude tam, kde je požadován velký řezný výkon společně s přesností a kvalitou povrchu po obrobení. Je tomu tak především v oblasti výroby nástrojů a forem, zapouzdření elektronických zařízení, zdravotnické techniky, šperků nebo v oblasti jemné mechaniky. Výhodami, které přináší technologie vysokorychlostního frézování (HSC – High Speed Cutting), použitá ve všech frézovacích centrech DATRON, jsou často mnohem kratší výrobní časy a zároveň vyšší kvalita po obrobení.

datron obr2

To je umožněno použitím vysokootáčkového vřetena s až 60 000 ot/min a dynamického řídícího systému.

Při vysokých rychlostech posuvu je dosaženo i vynikající kvality obrobené plochy. Čím je řezná rychlost vyšší, tím menší řezná síla je potřeba – to předurčuje HSC frézování především pro obrábění tenkostěnných obrobků. Rovněž dochází i k optimálnímu využití výkonu vřetene. Teplo vznikající při obrábění je ve velké míře odvedeno společně s třískou, takže nedochází k deformacím obrobku, což má pozitivní vliv na tvarovou přesnost.
HSC frézovací centra DATRON přitom nejsou náročné na spotřebu elektrické energie, ani na technická média, jako je stlačený vzduch nebo chladicí média. Stroje se v praxi vyznačují průměrnou spotřebou energie menší než 2,5 kWh.
„Zelená výroba pro černá čísla" – tímto sloganem chceme zprostředkovat, že cílenou a na praxi zaměřenou technologií frézování lze ušetřit více jak 80 % nákladů na energii a výrobní čas.

datron obr1 novyM8Cube
Stroj M8Cube je dalším vývojovým stupněm úspěšné modelové řady DATRON M8 a byl speciálně vyvinut na hospodárné HSC frézování hliníkových slitin, jako například přístrojových panelů, profilů, forem a skříněk. Kromě toho je možné obrábět s vysokou mírou efektivity celou paletu materiálů jako jsou neželezné kovy, kompozity, plasty a podobně.
Díky své tuhosti a vibrace tlumící konstrukci dosahuje stroj DATRON M8Cube vynikající kvalitu povrchu po obrobení. Dynamické bezkartáčové pohony, optimalizované řízení, vysoká posuvová rychlost a použití vysokootáčkových vřeten s otáčkami až do 60 000 ot/min a s výkonem do 3,0 kW umožňují dosahovat velké řezné výkony i při použití malých nástrojů. Díky použití nejkvalitnějších lineárních vedení, kuličkových šroubů, přesných komponentů a systému upínání nástroje HSK-E25 (volitelná výbava) je dosahována vysoká přesnost, kvalita a spolehlivost.
Automatický výměník nástrojů nabízí integrovaný snímač délky nástroje a podle modelu, až 30 pozic pro nástroje. Volitelně může být tento 3osý obráběcí systém vybaven sklopně otočným stolem umožňujícím simultánní obrábění v 5 osách.
Se svým velmi dobrým poměrem cena/výkon, krátkými přípravnými časy a nízkou spotřebou energie dosahuje stroj DATRON M8Cube vysokou návratnost i při nízkých výrobních sériích.
Stroj M8Cube nabízí velkorysé pojezdy v osách X, Y a Z – 1 020 mm × 830 mm × 245 mm, při minimální ploše zástavby: 1 740 mm × 1 950 mm × 1 740 mm (Š × V × H).

MLCube
Nejnovějším přírůstkem v rodině velkoformátových strojů DATRON je stroj MLCube, nabízející pracovní plochu 1 500 mm × 1 000 mm (X × Y).
Jako u všech strojů DATRON, model MLCube také využívá technologii vysokorychlostního frézování (HSC – High Speed Cutting) s výhodami, kterými jsou často mnohem kratší výrobní časy a zároveň vyšší kvalita obrobení, což umožňuje použití vysokootáčkového vřetene a dynamického řídícího systému. Díky tomu lze dosáhnout vysoké řezné rychlosti (5 až 10 krát vyšší než při konvenčním obrábění) a tím samozřejmě i výrazně kratší výrobní časy.
Ergonomicky optimalizované kabiny obou strojů zaručují velmi dobrý přístup k pracovnímu prostoru stroje, čímž výrazně snižují únavu obslužného personálu a zvyšují komfort obsluhy stroje.

www.datron.cz

datron obr3

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news