Google překladač: English Deutsch

Vícevřetenová horizontální obráběcí centra jsou doménou firmy Samag v oblasti obráběcích strojů. Ve dvou verzích konstrukční řady MFZ nabízí firma ze Saalfeldu vždy provedení se dvěma, třemi a čtyřmi vřeteny. Horizontální konstrukce se vyznačuje mnohými přednostmi; proto se tento princip v Saalfeldu již dávno prosadil a dnes je symbolem značky tohoto výrobce obráběcích strojů.

samag-01

Nejdůležitější výhoda horizontálního uspořádání vřeten spočívá v tom, že špony padají směrem dolů. To zní v prvním okamžiku banálně, jde však o víc než jen o působení gravitace; díky tomu mizí řada problémů jiných druhů konstrukcí. Gravitace zde pomáhá nejenom při zachycení špon, ale špony ani nemohou bránit obrábění. Tím se bezprostředně zvyšuje bezpečnost procesu: Bez zbytků špon v procesu obrábění je možná vyšší přesnost. Horizontální stroj je z principu čistější než stroj s vertikálním uspořádáním vřeten. Tento aspekt je důležitý také tehdy, když se mají realizovat automatizační procesy. Prostá skutečnost, že špony padají dolů a nemohou již negativně ovlivnit obrábění, umožňuje komplexnější uspořádání stroje. Další výhodou je možnost mazání minimálním množstvím, které u vertikálně uspořádaných strojů nefunguje, protože mazací chladivo je potřeba k odvádění špon.

V horizontálním obráběcím centru je přenos síly kratší a příznivější než ve vertikálních zařízeních, kde musí být síla přenášena v oblouku tvaru C zespodu nahoru a opět dolů. Tento přenos síly se s rostoucí velikostí obrobku stává méně stabilním. Při těžkém obrábění u vertikálních strojů navíc vznikají silné vibrace. Protože stroj s horizontálně uspořádanými vřeteny stejně potřebuje protizávaží ke stabilizaci, je více vhodný, aby se vyrovnal s vibracemi při těžkém obrábění. Horizontální obráběcí centra tak jsou mimořádně vhodná právě pro těžké třískové obrábění s vysokými dynamickými silami a dosahují optimálních výsledků obrábění. S tímto uspořádáním se dosahuje vysoké životnosti nástrojů, což zvyšuje hospodárnost stroje.

Lože strojů Samag jsou stejně jako díly podílející se na přenosu síly optimalizovány metodou konečných prvků a vyznačují se mimořádně vysokou tuhostí. Materiálem Hydropol® plněné lože stroje navíc vykazuje extrémně vysokou dynamickou tuhost a především minimální tepelnou roztažnost, čímž tvoří ideální základ pro strukturu stroje.

 

 

 

 

Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..