Google překladač: English Deutsch

Loňský Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně přinesl v oboru elektroeroze řadu novinek. Drátové řezání není v inovacích žádnou popelkou. Stroje již efektivně slouží tuzemským uživatelům.

Společným jmenovatelem byla snaha pomoci uživatelům elektroerozivních strojů FANUC Alpha iD v dosažení vyšší efektivity výroby při minimalizaci nákladů a snížení spotřeby energií. V čem vylepšení spočívají?


Nový generátor pulzů AI-2
Poslední inovace u stroje FANUC Alpha iD umožňují operátorovi stroje lepší grafickou orientaci ve výběru řezných podmínek na dotykové obrazovce řídicího systému drátovky. To vede ke snadnějšímu programování řezných podmínek. Zobrazeny jsou všechny položky a výběr řezných podmínek je tak možný jedním dotykem.

Vylepšený systém automatického navlékání drátu
Vlivem inovace se zlepšila specifikace výšky navlékání pod hladinou, která se zvedla u strojů FANUC Alpha iD až na 200 mm a na 150 mm při opravě po přetržení drátu bez návratu do startovního bodu, přímo ve vyřezané drážce.

Úspora energie
Řídicí jednotka, respektive dotyková obrazovka, dává dokonalý přehled o momentální energetické náročnosti komponent i celého systému v reálném čase. Jednotlivé agregáty stroje mohou přejít do úsporného režimu (tzv. sleep módu, kde je spotřeba energie minimální), a probudit se, lépe řečeno přejít do režimu plného provozu prakticky téměř okamžitě.

Zrychlení grafických funkcí
Díky nové řadě zobrazovacích koprocesorů se u drátové řezačky FANUC Alpha iD zrychlily grafické zobrazovací funkce, což vede k významnému zkrácení nastavovacích časů přípravy výroby.

Vylepšení dohledových funkcí
Obsluha drátové elektroerozivní řezačky má na vzdáleném počítači k dispozici plnohodnotnou obrazovku řídicího systému, včetně zobrazení řezané dráhy.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news