Google překladač: English Deutsch

Britsko-japonská společnost Mi-King slavnostně zahájila výrobu v novém středisku na zpracování ocelových svitků v Kolíně. Díky této investici přesahující 600 milionů korun vznikne v regionu nejméně padesát nových pracovních míst. V novém závodě bude Mi-King zpracovávat výrobky z válcované oceli a dalších plochých materiálů. Roční objem produkce kolínského závodu by měl brzy dosáhnout až 200 tis. tun oceli.

ocel_1.jpg

Zakladatelé Mi-Kingu, japonská obchodní a investiční firma Mitsui&Co. a britský zpracovatel plechů, společnost William King Ltd, se pro Českou republiku rozhodli zejména díky přítomnosti tradičních zákazníků (např. Futaba v Havlíčkově Brodě nebo Linde-Wiemann z Lysé nad Labem). Navíc poptávka po službách podobných zpracovatelských center v České republice a okolních zemích střední Evropy neustále roste.

„Využívání podpůrných průmyslových služeb od externích poskytovatelů umožňuje výrobcům soustředit se na klíčové výrobní procesy. V České republice, narozdíl od Velké Británie, to ale zatím běžné není,“ upozorňuje René Samek, ředitel zastoupení CzechInvestu v Londýně. „Doufám, že kromě tradičních zákazníků společnosti Mi-King budou služeb jejího kolínského centra brzy využívat i české výrobní podniky.“

Základní materiál v podobě velkých ocelových svitků bude Mi-King odebírat od různých evropských a světových výrobců.

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..