Google překladač: English Deutsch
Zlatá Medaile IMT 2008

POWERTURN 1600 C-M je určen k výkonnému soustružení obrobků v kusové i opakované výrobě malých a středních sériích. Mimo běžných soustružnických operací, umožňuje soustružení kuželů, závitů, obecných ploch, broušení, osové i mimoosé vrtání, vystružování, řezání závitů a frézování obecných ploch.

Na stroji jsou aplikovány následující novinky:
1. Zvýšená přesnost polohování rotačních a přímočarých pohybů (určeno pro leteckou výrobu)
2. Nové konstrukční principy v zásobníku nástrojů a to zejména odstranění pracných kalených čelistí, které drží upínací kužel nástroje ISO 50
3. Nová technologie tzv. „Turnmilling“ (soustružení frézováním).

Nosnou částí soustruhu je lože, na které je připevněn stojan a dohromady tvoří tuhý celek.
Obrobek se upíná na upínací desce o průměru 1600 mm pomocí čtyřčelisťového upínání, které je tvořeno čtyřmi zapuštěnými vozíky s ručním upínáním. Upínací deska je uložena na speciálním valivém ložisku. Na upínací desku lze upevnit dva speciální přípravky vyvinuté pro firmu PERMSKE. Na lože stroje je připevněn stojan. Po kluzných plochách stojanu se pohybuje příčník. Mechanismus pro upnutí/odepnutí nástrojových držáků je zabudován ve spodní části smykadla. Na pravé straně vedle stroje pod příčníkem je umístěn řetězový zásobník nástrojů, který je od pracovního prostoru stroje oddělen hydraulicky otevíratelným krytem. Mazací systém je centrální, ztrátový. V zadní části stroje uvnitř krytu regulačního motoru (hlavního pohonu) je umístěno zařízení na úpravu tlakového vzduchu, který ofukuje styčné plochy smykadla a kontroluje upnutí nástrojů. Odvod třísek z pracovního prostoru je realizován skluzy, které jsou součástí ochranných krytů a čelním vynášecím dopravníkem třísek. V hlavním ovládacím panelu je zabudován řídící CNC systém SIEMENS 840D a prvky pro ruční ovládání některých funkcí jakož i některé signalizující prvky. Hlavní ovládací panel je výškově nastavitelný.
Souvislý řídící CNC systém splňuje veškeré požadavky na ovládání stroje a jeho technologické možnosti.

Výrobce a vystavovatel: TOSHULIN, a.s., Hulín
www.toshulin.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news