Google překladač: English Deutsch

„Konkurence na trhu v Ukrajině je prakticky stejná jako u nás a prosadit se s novou značkou CNC strojů je velmi obtížné. Zastaralé technologie a strojní celky, do nichž dlouhé roky nebylo investováno, podléhají nyní trendu modernizace. Konkurenční tlak při dodávkách moderních strojů je stejně výrazný jako v evropských zemích. Ale tamní podnikatelé berou naše výrobky jako západní kvalitu z té „hodnější“ části západu, z Československa. Toto zažité myšlení spolu se stabilním a silným zázemím je pro nás velkou devizou“, říká marketingový ředitel společnosti Proma CZ Zdeněk Slavík.

spc900pa.jpg

Divize Inaxes vznikla po delších přípravách loni na podzim. Postupně realizuje zakázky v plánovaném objemu 160 miliónů korun, z toho významný podíl právě na Ukrajinu. „Prosadit se v tomto segmentu trhu je velmi obtížné, operuje na něm několik desítek renomovaných značek, přesto jsme vycházeli z našich zkušeností a znalostí potřeb trhu východní Evropy a zemí Ruské federace,“ doplňuje Slavík. Soustruhy, obráběcí centra a frézky dobrušská firma prodává i v Polsku, na Slovensku a aktivity vyvíjí také v Rusku, Pobaltí, Rumunsku a Bulharsku.
Mezi vlajkové lodi v sortimentu patří dvouvřetenové soustruhy se šikmým ložem a dvěma nástrojovými hlavami osazené řídicími systémy Siemens Firma dodává stroje tzv. na míru, podle přesné specifikace potřeb zákazníka a garantuje servisní zásahy do 24 hodin. „Je to velmi důležité hlavně u menších strojírenských firem, kde na jednom stroji závisí celá produkce a úspěšnost malé firmy,“ říká Slavík a dodává, že v nabídce divize Inaxes jsou, kromě více než stovky nejrůznějších strojů pro obrábění kovů a dřeva, také gravírovací stroje.
Firma Proma CZ díky nové výrobě značně rozšířila počet pracovníků, před rokem zaměstnávala 300 lidí, letošní rok zahájila s 380 pracovníky a do konce roku plánuje přijmout dalších 50 lidí. „Lidmi posilujeme především naše servisní střediska a zázemí obchodních zastoupení v zahraničí,“ vysvětluje Slavík.
Mateřská společnost Proma CZ drží na českém trhu významné místo v prodeji elektronářadí, jako distributor značky Ferm a se stroji vlastní značky PROMA má i významný podíl v prodeji techniky na zpracování dřeva a kovů. V loňském roce se export nářadí a strojů podílel na celkových tržbách firmy více než 50 procenty a v letošním roce je plánován nárůst exportu o dalších 60 %
CNC stroje Inaxes představí v dubnu na pražském veletrhu For Industry, kam přiveze dvě CNC obráběcí centra s označením KC – 300 C a KC-800 F s řídicími systémy Fanuc a Fagor.
www.promacz.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news