Google překladač: English Deutsch

Jak dosáhnout snížení času výměny nástrojů, větší flexibilitu a tím pádem také vyšší produktivitu společně s vyšší přesností, stabilitou a to vše při nižších nákladech? Tyto požadavky zákazníků společnost WTO nyní splňuje s novým a inovačním rychlovýměnným systémem QuickFlex®. Poháněný držák nástrojů s upnutím ER-kleštiny a rychlovýměnným systémem kombinuje tyto jedinečné výhody.

alba-quidkflex-01

Přesnost a výkonnost

Společnost WTO se vždy zabývala technologií poháněných držáků a jejich inovací. Nyní systémem QuickFlex® spojuje vysokou tuhost a bezpečnou manipulací. Základními prvky systému jsou dvě nezávislá kuželová spojení. Krátký kužel těsně za závitem upnutí kleštiny je pro radiální centrování a axiální oporu adaptéru QuickFlex®. Tento kužel zaručuje vysokou přesnost systému nezávisle na případném opotřebení kužele pro upnutí ER-kleštiny. Umístění kužele za závitem jej chrání před třískami a nečistotou. Vysoká přesnost systému je proto zaručena trvale. Krátký kužel také funguje jako definovaná kontaktní plocha, zatímco zadní kužel uchycení zaručuje úplnou radiální oporu volného konce QuickFlex® adaptéru. V kombinaci se závitem to vede k vysoké tuhosti a stabilitě systému. Plný výkon přenosu kroutícího momentu ze soustružnického centra na řezný nástroj je zajištěn pomocí polygonních výstupků umístěných hned za zadním kuželem.

alba-quidkflex-03

Optimální manipulace

Výměna nástroje je rychlá a snadná s pomocí speciálního klíče umožňujícího ovládání jednou rukou (patentováno). Stačí zablokovat tímto klíčem vřeteno držáku QuickFlex® a upínací matice kleštiny se utáhne pomocí stranového klíče maximálním momentem. Utažení adaptéru maticí tímto způsobem zajišťuje trvalou přesnost házení. Tento systém je velmi rozdílný od ostatních výměnných systémů s těžkopádným upínáním a povolením.

Ekonomické a flexibilní

Možnost upnutí řezného nástroje přímo v držáku použitím standardní ER-kleštiny a počáteční minimální náklady přesvědčí zákazníka poměrně rychle. Držák nástrojů je možno ze začátku použít bez rychlovýměnných adaptérů, které si lze dokoupit dle potřeby později. Pro snížení času výměny nástroje mohou být rychlovýměnné adaptéry pořizovány postupně.

Všestranost

Kompletní QuickFlex® program bude zahrnovat celou řadu různých typů adaptérů s veškerým běžným upínáním nástrojů.

Základní sada

Pro jednoduchost a lepší cenovou nabídku rychlovýměnného systému se základní sada skládá z držáku nástrojů, tří různých typů upnutí s kleštinou a výměnnými adaptéry, klíče pro ovládání jednou rukou a stranového klíče.

Uvedení výrobku na trh

K uvedení výrobku na trh došlo na EMO 2011 a v roce 2012 budou držáky nástrojů QuickFlex® pokrývat všechny dobře zavedené stroje s BMT revolverovými hlavami.

alba-quidkflex-02

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news