Google překladač: English Deutsch

Izraelská firma VARGUS uvedla před časem na trh nový typ destičky na soustružení závitů pod označením MiG. Jedná se o novou řadu destiček pro soustružení závitů s těmi nejvyššími požadavky na přesnost a stabilitu nástroje. Zajištění těchto požadavků spočívá jak v přesnosti broušeného profilu, tak i v novém patentovaném povlaku XC02, který zajišťuje stabilitu řezné hrany.

vargus-01

Destičky MiG jsou určené pro použití v případech, kde by jakákoliv odchylka od normy vyžadovala speciální řešení, jako je například zúžená tolerance v oblasti boku profilu nebo malého průměru a požadovaná rovinnost boků závitu po celé délce. Vrcholový úhel 60° má zúženou toleranci ± 30´. Po celou dobu životnosti destičky je plná hlavová kružnice.

 

Destičky MiG lze využívat pro soustružení závitů v ocelích včetně korozivzdorných, v kalených materiálech až do tvrdosti 55 HRc a to dokonce i za sucha! Výsledným efektem oproti standardním destičkám je o 20 % vyšší řezná rychlost a o10–20 % menší počet průchodů a zvýšená bezpečnost procesu – hodnoty Cpk.

Destičky MiG jsou vyráběny pro metrický závit ISO od stoupání 0,5 do stoupání 3,5 ve dvou velikostech, a to jak pro vnitřní, tak i pro vnější závity. Obdobně se destičky MiG vyrábějí i pro trubkový W závit BSP (G) pro stoupání 19, 14 a 11 chodů na palec, rovněž ve dvou velikostech jak pro vnitřní, tak pro vnější závity.

vargus-02