Google překladač: English Deutsch

ŠKODA POWER, dceřiná společnost ŠKODA HOLDING, získala dva nové kontrakty ve Švédsku v celkovém finančním objemu ca 450 mil. Kč. Jedná se o dodávku turbosoustrojí 60 MW a 50 MW s přilehlými soubory zahrnující montáž a uvedení do provozu pro švédskou firmu SÖDRA, která je výrobcem celulózy pro široké spektrum výroby papíru. Společnost SÖDRA sdružuje aktivity směřující do oblasti papírenského průmyslu, lesního hospodářství a výroby bioenergie. Společnost SÖDRA je jedním z největších světových výrobců průmyslové celulózy pro výrobu papíru.

sodra-turbina1.jpg

ŠKODA POWER dodá svoji technologii do dvou švédských lokalit Mönsteras a Värö v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2006. V současné době už zahájila  projekční a konstrukční práce. "Vážíme si tohoto úspěchu, švédský trh chce pouze špičkovou kvalitu, zákazník ocenil především naše technické parametry a též naši rychlost a kvalitu při jednání, naše cena byla také příznivá. Vítězství v těchto tendrech potvrzuje, že náš produkt má odpovídající úroveň. Uvedené dva projekty jsou dobrou základnou pro další příležitosti ve Švédsku," uvedl generální ředitel ŠKODA POWER Jan Musil.
ŠKODA POWER tímto posílila svoji pozici ve Skandinávii, společně s dalšími projekty ve Finsku během  jednoho roku umístila do tohoto teritoria pět projektů. Uvedené kontrakty potvrzují, že ŠKODA patří v oblasti výroby parních turbín ke světové špičce. A přestože ve státech EU se nemění trend preferování domácích výrobců, ŠKODA POWER  získává kontrakty také ve státech Evropské unie. Příkladem je  průlomová zakázka do Německa: projekt Emlichheim, kdy  v závěru loňského roku ŠKODA POWER pronikla na velmi náročný a zároveň perspektivní trh, kde doposud úspěšně působil pouze německý Siemens a též francouzský Alstom.
ŠKODA HOLDING rozvíjí dvě hlavní skupiny výrobních oborů. TRANSPORTATION (dopravní strojírenství), kde nyní zaměstnává 2600 lidí, tvoří ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o. (s produkcí lokomotiv, metra, tramvají), ŠKODA ELECTRIC s.r.o. (výroba trolejbusů a kompletních pohonů), ČKD VAGONKA, a.s. (předměstské jednotky, motorové soupravy), ruská akvizice Sibelektroprivod (elektrické pohony) v Novosibirsku a VÚKV a.s. (Výzkumný ústav kolejových vozidel).

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news