Google překladač: English Deutsch
Nové geometrie soustružení Walter poráží vysokoteplotní slitiny

Po uvedení na trh Sky·tec ™ geometrie NRT, NMT a NFT pro slitiny titanu jde nyní Walter ještě dál a přidává geometrie NRS a NMS pro vysokoteplotní slitiny, jako jsou Inconel 718 a Waspalloy. Tímto specialista na karbidy v Tübingenu doplňuje svůj výrobní sortiment ISO vrtáků s VBD pro materiály se špatnými řeznými vlastnostmi.

Vysokoteplotní slitiny, tj. slitiny na bázi niklu, železa nebo kobaltu, se používají v proudových motorech, turbodmychadlech, v energetickém a v chemickém průmyslu kvůli své teplotní odolnosti a chemické stabilitě. Spolu s titanem, vysokoteplotní slitiny tvoří skupinu materiálů se špatnými řeznými vlastnostmi (ISO-S). Toto je však jediná podobnost, protože v rámci skupiny se mechanismus opotřebení na řezné hraně nástroje může velmi odlišovat. Se slitinami titanu jsou hlavním problémem výmoly, zatímco slitiny odolné vůči vysokým teplotám mají tendenci podporovat hromadění na řezné hraně a vrubování. Efektivní obrábění proto vyžaduje nástroj přizpůsobený na míru, který se zaměřuje na konkrétní druh opotřebení.
Dvě nové geometrie sdílejí úlohy, které byly stanoveny: NRS se používá pro hrubování, NMS pro střední obrábění a polodokončování. Obě geometrie vrtáku s VBD jsou potaženy řezným materiálem na bázi PVD-oxidu hlinitého v kvalitě WSM10 a WSM20. Tyto řezné materiály kombinují několik vlastností, které jsou nepostradatelné při obrábění vysokoteplotních slitin: extrémní tvrdost, vysokou tepelnou odolnost vůči opotřebení díky PVD-Al2O3 ochrannému tepelnému štítu a vysoké míře tuhosti.
Jedinečný design mikro a makro geometrie NMS a NRS vrtáků s VBD umožňuje porazit tyto těžké super materiály. Vývojářům se podařilo zkombinovat výhody ostré řezné hrany (omezené hromadění na hranách a minimální řezné tlaky) s výhodami tvrdé řezné hrany (bez tvorby vrubů a zamezení vylamování břitů na řezné hraně). Mezi hlavními typickými rysy jsou velký úhel sklonu, krátké, stabilní základní fazetování a ostré řezné hrany. Třísky mohou snadno odházet a vliv třísek typický pro vysokoteplotní slitiny je potlačen. Dobrý odvod třísek a z toho vyplývající nízké řezné tlaky jsou důležité zejména v leteckém průmyslu, protože obrobky, které musí být obrobeny, jsou často tenkostěnné a relativně nestabilní. Příliš velký tlak na řeznou hranu může způsobit deformaci tenkých stěn.
S úplnou pěticí vrtáků s VBD pro ISO-S slitiny titanu a vysokoteplotní slitiny Walter pokryje například všechny soustružnické operace, které se používají pří výrobě proudového motoru, protože tam se vyskytují titanové materiály na studené straně a vysokoteplotní slitiny na horké straně. Další typické obrobky pro dvojici geometrií NRS/NMS jsou měřicí přístroje v ropném a plynárenském průmyslu nebo ventily a čerpadla v chemickém průmyslu. U sekundárních aplikací jsou obě geometrie vhodné i pro austenitické oceli, které se často vyskytují v potravinářském průmyslu. NRS geometrie hrubování je k dispozici u vrtáku tvaru C, D a S a optimalizovaná NMS geometrie pro střední obrábění je k dispozici u základních tvarů C, D, T, V a W.

 

www.walter-tools.com
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news