Google překladač: English Deutsch

Svaz průmyslu a dopravy (SP ČR) se bude společně s Českomoravskou elektrotechnickou asociací (ElA) a dalšími subjekty, které se zapojily do kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání, na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 14. do 18. září prezentovat na společné výstavní ploše nazvané Průmyslový ostrov. Lákat bude kromě odborníků účastnících se veletrhu také širokou veřejnost. Návštěvu Průmyslového ostrova již přislíbili prezident republiky Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka i řada ministrů jeho vlády.

TOM 9978

„Po velice podařeném propojení expozic SP ČR a ElA v loňském roce jsme si řekli, že se do jediného opticky propojeného prostoru pokusíme dostat i ostatní firmy, které jsou členy Svazu nebo Asociace – aby bylo zřejmé, že patříme k sobě," řekl prezident ElA a člen představenstva SP ČR Jiří Holoubek. „Kromě tradičních věcí jako bude elektropark ElA a historických exponátů, které ukážou vývoj v elektronice, nabídne Průmyslový ostrov své fórum – diskusní prostor s místy k sezení a prezentační plochou. Chceme zde zaujímat stanoviska k důležitým tématům projednávaným v současné době," uvedl.

Na prostoru 144 metrů čtverečních se kromě SP ČR a ElA budou prezentovat i Svaz chemického průmyslu, Sdružení automobilového průmyslu, Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity Brno, Centrum AdMas Vysokého učení technického Brno nebo PBS Velká Bíteš. Další společnosti budou mít své stánky s Průmyslovým ostrovem své stánky propojeny modrým kobercem a dalšími vizuálními prvky tak, aby byl vytvořen jeden uzavřený celek, který by společně oslovil návštěvníky.

Dominantním prostorem bude stánek a Robotický park s řadou historických i moderních exponátů zaměřených na elektrotechniku, připraveným členskou Českomoravskou elektrotechnickou asociací (ELA). Svými stánky se budou v rámci „Průmyslového ostrova" prezentovat také členský Český svaz zaměstnavatelů v energetice a Svaz sléváren ČR. Svůj stánek zde bude mít i Technologická agentura ČR.

„Průmyslový ostrov" propojí vystavující subjekty do jednotného celku nejen vizuálně, ale zejména společným doprovodným programem zaměřeným na Roku průmyslu a technického vzdělávání a na další témata. Hlavní událostí bude společenské setkání „Industry Night", které se pod patronací ELA a SP ČR uskuteční 15. září od 17 hodin. Měli by se na něm sejít vítězové soutěže o Zlatou medaili, kterou v rámci pondělního oficiálního zahájení MSV v Brně uděluje SP ČR, zástupci slovenských elektrotechniků a další hosté, jichž se očekává celá řada. Součástí večera bude hudební vystoupení skupiny Elko Band společnosti Elko.

Průmyslový ostrov by měl žít po celý týden, vedle odborných setkání a diskusí je plánována soutěž o ceny v podobě kvízu o vystavovatelích pro studenty středních a vysokých škol.

„Strojírenský veletrh byl tradičně ‚jarmarkem', na kterém byl vysoký podíl laiků mezi návštěvníky. Věříme tomu, že i letos budou naše expozice zajímavé také pro laickou veřejnost," uvedl Jiří Holoubek. „Chceme zde prezentovat, že práce v průmyslu může být atraktivní a zajímavá nejenom technicky, ale i ekonomicky," dodal.

Podrobnosti o Průmyslovém ostrově na MSV Brno najdete na internetových stránkách www.spcr.cz.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news