Google překladač: English Deutsch

Ve dnech 21. a 22.dubna uspořádala firma TAJMAC – ZPS ve Zlíně zákaznické dny. Akce proběhla zcela netradičně, za plného provozu. V úvodu byli návštěvníci seznámeni s výrobkovou a obchodní strategií firmy, důraz byl kladen především na komplexnost dodávek. Firma je schopna pro zákazníka nejen vyrobit stroj takzvaně na míru, ale nabízí pomoc již při volbě vhodného stroje, za použití počítačové podpory, včetně 3D simulace.
Novinkou představenou poprvé na letošních zákaznických dnech bylo obráběcí centrum MCV 1210. Stroj, který je svým konstrukčním uspořádáním určen především pro nástrojařství, je připraven uspokojit náročné požadavky, jako jsou vysoká tvarová a prostorová složitost, přesnost a kvalita povrchu, v maximální míře. Těžiště uplatnění MCV 1210 předpokládá zejména obrábění složitých, přesných, prostorových tvarů v tříosém a v různých konfiguracích i v pětiosém obrábění.
Typickými výrobky jsou formy pro výrobu lisovacích a tvářecích nástrojů, zápustek pro kování nebo forem pro vstřikování umělých hmot, různých zařízení pro tváření plechů, plastů a pryží v lisařském, plastikářském, automobilovém i leteckém průmyslu a jiné tvarově složité strojní výrobky. Velký prostor pro využití stroje je i v oblasti konvenční výroby tzn. pro výkonové klasické frézování, vrtání, zahlubování a vystružování otvorů, řezání a frézování závitů. Stroj vzhledem k vysoké dynamice, velmi vysoké tuhosti a tlumicím vlastnostem konstrukce umožní využití výhod HSC technologie.
Velký důraz při vývoji byl kladen na optimalizaci skeletu stroje pomocí FEM - metody konečných prvků, a to nejen z hlediska zabezpečení požadovaných parametrů stroje (tuhost, přesnost, tepelná stabilita při minimální hmotnosti), ale i z pohledu minimalizace, jednoduchosti a variability potřebného modelového zařízení, stavebnicovosti jednotlivých skupin a s tím související ekonomické náročnosti celého projektu. Průběžná měření skeletu stroje na zkušebně slibně naznačují, že prvního z požadavků – vysoké přesnosti bude bez větších problémů dosaženo.

208tajmac.jpg

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news