Google překladač: English Deutsch

V rámci svého pracovního programu zavítal 7. ledna ministr průmyslu a obchodu, Martin Kuba, mimo jiné do závodu největšího českého výrobce řezných nástrojů, šumperské společnosti Pramet Tools. V rámci návštěvy jej čekala debata se zástupci místních podnikatelů a prohlídka provozu Prametu, kterým ho provedl generální ředitel firmy, Ing. Petr Beneš MBA. Ministra zajímaly především připomínky a návrhy podnikatelů jak zvýšit konkurenceschopnost a zjednodušit chod jejich firem. Jak sám řekl: „Cítím, že by měl ministr být v regionech a ne jen sedět v Praze.“ V průběhu setkání souhlasil s názorem podnikatelů, kteří se ve svém podnikání střetávají s velkou administrativní zátěží a nestabilními legislativními podmínkami pro podnikání.

kuba

Jedním ze zlepšení, které ministr při meetingu zmínil, je vytvoření skupiny podnikatelů, v níž budou zastoupeny všechny segmenty průmyslu a firmy různých velikostí. Ty by dávaly podněty ministrům pro změny legislativy. Tuto informaci velmi vítá generální ředitel Prametu, Petr Beneš, který dodává: „Vítáme jakoukoli snahu pomoci našim firmám v jejich podnikání. Za zcela největší benefit bychom považovali vznik dlouhodobé a neměnné koncepce podpory podnikání s jasnou vizí“.

Na setkání byla deklarována snaha Ministerstva průmyslu a obchodu začít se více orientovat na východní trhy a tím snížit více než 80 % závislost na našem exportu do zemí EU. Právě v tomto bylo místo setkání takřka symbolické, neboť Pramet Tools se v rámci své dlouhodobé strategie zaměřuje na východní trhy a na největším z nich, v Rusku, dobyl v loňském roce pozici dvojky na trhu řezných nástrojů.

„Velmi vítáme informaci o posílení pozice agentur CzechInvest a CzechTrade v Rusku, na Ukrajině nebo v Číně. Na těchto trzích úspěšně působíme a podpora státu nám může pomoci nadále navyšovat prodeje a zlepšit tak náš letošní výborný výsledek v soutěži Exportér roku, kdy jsme mezi velkými firmami s prodejem nad 500 milionů Kč obsadili sedmé místo v kategorii Nárůst exportu 2010 – 2011,“ uzavírá Ing. Petr Beneš MBA., generální ředitel společnosti Pramet Tools.

 www.pramet.com

 kuba1

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news