Google překladač: English Deutsch

Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., výrobce komplexních technologických a procesních celků z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi, dnes slavnostně zahájila provoz nové výrobní haly, v níž bude probíhat příprava materiálu stříháním, řezáním a pálením nejen plazmou, ale především na novém laserovém stroji. Celková investice související se stavbou a vybavením nové haly činí 40 mil. Kč.

pacov

Příprava projektu nové výrobní haly probíhala na podzim 2014, vlastní stavba byla zahájena v lednu letošního roku. „Skupina SAFICHEM GROUP posiluje všechny společnosti v rámci své strojírenské divize. Dokončením haly pro přípravu materiálu se podařilo realizovat investiční záměr naší skupiny rozšířit výrobní kapacitu společnosti a rovněž se povedlo získat nejmodernější technické vybavení, které umožňuje výrobu ještě více zefektivnit a urychlit," říká předseda představenstva Tomáš Plachý.

Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY zakoupila unikátní německý laserový řezací stroj CNC TruLaser 5060 od předního světového výrobce Trumpf. Vysoce přesný laserový systém zajišťuje dosažení požadovaných výsledků řezání při nízké spotřebě plynu, nastavení vyšší kvality řezné plochy a vysokorychlostní řezání. Rozměry stroje umožňují zpracovávat formáty páleného materiálu až do velikosti 2 000 – 6 000 mm a díky těmto technickým parametrům také větší počet menších dílů v rámci jednoho cyklu. „To vede hlavně k úspoře času a samozřejmě materiálu a současně k minimalizaci nevyužitelného odpadu," vysvětluje Ludvík Ješátko, generální ředitel společnosti PACOVSKÉ STROJÍRNY. Druhou významnou technologickou dodávkou v rámci vybavení nové haly je dvousloupová řezací pila, jež je vybavena elektrohydraulickým podavačem s plynule stavitelným mechanickým dorazem, regulací upínací síly a především motorickým natáčením úhlu.

Slavnostního přestřižení pásky se kromě vedení a představenstva společnosti PACOVSKÉ STROJÍRNY zúčastnil také Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina. Nechyběli ani zástupci sesterských firem ze skupiny SAFICHEM GROUP a reprezentanti významných odběratelů.

PACOVSKÉ STROJÍRNY, a. s. jsou tradiční a zároveň dynamickou českou společností s vedoucím postavením na českém strojírenském trhu a významným přesahem na trhy zahraniční. Společnost vyrábí komplexní technologické a procesní celky z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi pro potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl a zemědělství.
Novodobá historie společnosti začala v roce 1991, kdy byly založeny PACOVSKÉ STROJÍRNY, akciová společnost, Pacov. Počátek výroby v PACOVSKÝCH STROJÍRNÁCH ale sahá až do roku 1876. Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY je největším zaměstnavatelem nejen přímo ve městě Pacov, ale také v širokém okolí. Společnost zaměstnává celkem 214 osob a její obrat v roce 2014 tvořil 370 mil. Kč. PACOVSKÉ STROJÍRNY jsou držitelem několika českých a zahraničních certifikátů, např. ISO, TÜV, ASME, NB, GOST, Germanischer Lloyd a další.

Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s. je součástí skupiny SAFICHEM GROUP. Mezi členy SAFICHEM GROUP dále patří společnosti Chemoprojekt, a.s., Chemoproject Nitrogen, a.s., Technoexport, a.s., VUAB Pharma, a.s., ZVU STROJÍRNY, a.s. a DUKLA STROJÍRNY, s.r.o. Výše uvedené společnosti působí v oblasti chemického, petrochemického, farmaceutického, energetického a potravinářského průmyslu. SAFICHEM GROUP vyvíjí prostřednictvím svých členů obchodní aktivity na všech kontinentech.


www.pacovske.cz

pacov1

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news