Google překladač: English Deutsch

Skoro ve všech oblastech, kde se něco pohybuje a otáčí, jsou ve hře kola a ozubení. Hrají ústřední roli především v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, při výrobě pohonů, ale také v oblasti průmyslových převodovek. Společnost Gleason, světová jednička, nabízející nejrůznější technologie a procesy týkající se ozubených kol, prezentovala v rámci svého 2. Ozubárenského fóra od 13. do 15. června 2012 v Ludwigsburgu nejnovější řešení pro výrobu ozubení. Absolutní špičkou prezentace byla rozsáhlá výstava a prezentace ozubárenských systémů, které dosud ještě nebyly odborné veřejnosti v tomto rozsahu představeny.

Gleason-01

Individuální ozubárenské technologie jsou nabízeny nejrůznějším odvětvím. Stěžejním tématem třídenního fóra byly vysoce produktivní a přesné ozubárenské systémy pro obrábění kalených i nekalených malých a velkých kuželových a válcových ozubení. Výrobní program firmy Gleason zahrnuje kompletní nabídku ozubárenských nástrojů, přípravků pro upínání obrobků a měřicích přístrojů pro kontrolu a dokumentaci dosažených výsledků.

P 90 PS Power Skiving

Ve dnech 13. až 15. června 2012 byl na ozubárenském fóru poprvé představen širšímu publiku nový odvalovací ševingovací stroj P 90 PS. Je založen na osvědčeném konceptu P 90 a po mnohaletém vývoji konstruován pro proces power skiving malých až středních obrobků v modulové oblasti do 2,5 mm. Díky tomu je možné ekonomicky vyrábět ozubení s přerušovanou konturou, jakož i vnitřní ozubení za použití osvědčené automatizace.

Gleason-02

150SPH-L honování ozubených hřídelí

Nový výkonný honovací stroj 150SPH-L pracuje technologií Spheric®, patentovanou firmou Gleason. Používá se pro jemné obrábění kalených hřídelovitých obrobků o délce do 550 mm. Stroj 150SPH-L přitom spotřebuje pouze polovinu času ve srovnání s obvyklými stroji pro honování ozubení a umožňuje přitom extrémně dlouhou životnost nástrojů, která byla před několika lety nepředstavitelná.

Gleason-03

AGILUS 180TH

Univerzální, výjimečně produktivní multifunkční stroj Agilus® 180TH je schopen obrábět hřídelovité a přírubovité obrobky na jedno upnutí. S nástrojovým revolverem k upnutí pevných i poháněných nástrojů může provádět soustružnické, vrtací, frézovací a odvalovací frézovací operace a následné srážení hran a odjehlování na jedno upnutí.

Gleason-03b

Genesis® 400H odvalovací frézování

Odvalovací frézka Genesis® 400H je nový model v naší typové řadě odvalovacích frézek. Sjednocuje osvědčené výkonové parametry z minulosti s nejmodernějšími technologiemi pro zvýšení produktivity na dosud nedosaženou úroveň.

Gleason-04

GP 300 ES univerzální stroj

Odvalovací obrážečka Gleason typové řady GP je koncipována pro výrobu obrobků s vnitřním a vnějším ozubením až do roztečného průměru 300 mm. Elektronické šikmé vedení zde umožňuje maximální univerzálnost při vynakládání nejnižších nároků na přípravu a seřízení.

Gleason-05

Titan® 1200H odvalovací frézka

S nově vyvinutou odvalovací frézkou Titan®1200H stanovil Gleason opět nová měřítka výkonového potenciálu, příjemné obsluhy a produktivity. Titan® 1200H je prvním strojem z nové typové řady pro ozubení s průměrem obrobku od 800 do 6 400 mm a maximálním modulem 40 mm.

Gleason-06

650GMS měření ozubení

Centrum pro měření ozubení 650GMS je řešením vašich požadavků na měření ozubení střední velikosti. Stroj nabízí nejvyšší variabilitu u různých měřicích úloh, jako je například měření přímého a šikmého ozubení u válcových kuželových kol s přímým nebo spirálovým ozubením, šneků a šnekových kol, rotorů a mnoha dalších. Tento stroj je dimenzován pro obrobky do vnějšího průměru 650 mm a upínací délky 1 000 mm.

Gleason-07

Gleason-Manutec R500CHD

Silný, precizní a hbitý na nejužších místech. Gleason a Manutec mají dlouholeté zkušenosti s řešením komplexních zadání, týkajících se srážení hran a odjehlování. V oblasti ozubení nabízí konečným uživatelům, díky společnému využívání know-how nabízí v oblasti ozubení konečným uživatelům nová flexibilní řešení. Kombinace ozubárenského stroje a robotu na srážení hran/odjehlování představuje smysluplné a efektivní řešení v jednom.

Gleason-08

www.gleason.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news