Google překladač: English Deutsch

DG Solutions, a.s. (DGS), rychle rostoucí česká společnost specializující se na velmi přesné obrábění se specifickým zaměřením na polovodičový průmysl, s potěšením oznamuje otevření nového centra pro výzkum a vývoj v Technologickém parku Brno. To se uskutečnilo ve čtvrtek 8. června 2023 za účasti zhruba 50 hostů z řad akademického, podnikatelského i státního sektoru.

DG 1 IMG 9489

Slavnostní přestřižení pásky nového R&D centra se ujali vrchní ředitel Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky Marian Piecha, předseda dozorčí rady Hospodářské komory České republiky Stanislav Holemý, ředitel odboru regionálního rozvoje Jihomoravského kraje Ivo Minařík, spoluzakladatel a šéfinženýr DG Solutions Michal Durkáč a předseda představenstva a ředitel DG Solutions Pavel Filák.
DG-Solutions-1-opening-Brno
„Polovodičový průmysl patří mezi globální strategické průmysly, a proto jsem velmi rád, že se daří rozvíjet nové projekty v této oblasti. Závazek společnosti DG Solutions k řízení globálních výzkumných a vývojových aktivit právě z Brna vnímáme velmi pozitivně. Přeji společnosti DG Solutions mnoho úspěchu", dodal ve své úvodní řeči vrchní ředitel ministerstva průmyslu a obchodu Marian Piecha.
Vznik nového R&D centra je důležitým krokem nejen pro společnost DG Solutions, ale také příležitostí pro město Brno. Rozvoj oblasti technologických inovací může přispět k vytvoření nových high-tech pracovních příležitostí a podpořit profil regionu jako místo vývoje globálně významných technologických řešení.
„Otevřením výzkumného a vývojového centra bychom chtěli navázat na dlouholetou tradici strojírenství v regionu. Chtěli bychom nejenom čerpat ze znalostí zkušených odborníků, ale také dát příležitost mladým ambiciózním lidem z Brna a okolí získat praktické zkušenosti a realizovat své nápady a myšlenky v praxi," řekl Pavel Filák, předseda představenstva DG Solutions.

Specifická odbornost společnosti spočívá ve zpracování a obrábění pokročilých materiálů jako je molybden-měď, diamant-měď a monokrystalické materiály do různých velikostí a tvarů s hlavním využitím v polovodičovém průmyslu.
DG-Solutions-2-opening-Brno
„DGS vývojové centrum v Brně je a od začátku bylo koncipováno jako centrum přesného obrábění, mechatroniky, automatizace, robotické implementace a aplikace standardů Industry 4.0. Všechny tyto obory jsou spojeny v produkci pro polovodičový průmysl hlavně ve formě nosičů/chladičů polovodičů, ale také v přípravcích pro výrobu polovodičů a v dalších velmi přesných komponentech např. pro měřící přístroje, mikroskopii a mnoho dalších. Naší doménou je používání konvenčních technologických prostředků nekonvenčním způsobem a hledání limitů, protože jinak to ani nešlo - námi řešené projekty vždy byly o těžko obrobitelných materiálech a aplikacích na hraně možností.", vysvětluje spoluzakladatel a šéfinženýr Michal Durkáč.
Navzdory globálnímu dosahu produktů a služeb společnosti je DGS odhodlaná udržet své hlavní výzkumné a vývojové aktivity v oblasti polovodičů v rámci České republiky (Praha, Brno, Ostrava) a podporovat výrobní a vědecké aktivity ve spolupráci s místními univerzitami.

O DG Solutions
Společnost DG Solutions, a.s. (DGS) je rychle rostoucí 100% česká společnost specializovaná na vysoce přesné strojírenství se specifickým zaměřením na výzkum a vývoj v polovodičovém průmyslu. Klíčovou oblastí odborných znalostí společnosti DGS je obrábění a zpracování pokročilých materiálů, jako je molybden-měď, diamant-měď a monokrystalické materiály do různých velikostí a tvarů.

www.dgsolutions.techKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..