Google překladač: English Deutsch

Obrábění „OKUMA Machining Navi“

Optimalizace obrábění, to je OKUMA Machining Navi (obráběcí navigátor), který detekuje, analyzuje, kalkuluje a především automaticky optimalizuje řezné podmínky. To vše v reálném čase a na přání obsluhy stroje!

cncc1-01

Ke konci roku 2008 vyvinula firma OKUMA obrábění Navi. Skupina specialistů firmy se soustředila na potlačení vibrací během obrábění. I přes všechna dosavadní opatření výrobců obráběcích strojů se problémy s vibracemi stále objevovaly. Nabízené stroje s vyšším know-how byly sice již konstruovány tak, aby byla opatření proti vibracím co největší (3D modely), ale v mnoha případech vibrace a chvění nebylo možné potlačit. Tyto nedostatky a snaha o neustálé zvyšování výkonnosti byly nepřímo spojeny. Firma OKUMA přišla s myšlenkou omezit vibrace a chvění nástroje nikoliv dalším zvyšováním tuhosti stroje, ale optimalizací řezných podmínek, a to již během počátku obrábění. Tato optimalizace řezných podmínek (řezná rychlost) vedla k výraznému zlepšení výnosnosti. Získané zkušenosti využily pracovníci firmy OKUMA k dalšímu zdokonalení této funkce a na EMO 2011 tuto funkci předvedli hned na 3 strojích.

 

Funčnost Navi technologie se neomezuje jen na eliminaci vibrací, lze ji snadno využít i k hledání optimálních řezný podmínek (řezná rychlost), které zajistí nejvyšší výkonnost. Optimalizace řezných podmínek pomocí obrábění Navi využívá dvou principů: automaticky přizpůsobí otáčky pracovního nástroje (rychlosti obrábění Navi M-i) a případně doporučí obsluze optimální rychlost vřeteníku pro obrábění daného materiálu (obrábění Navi M-g). Obsluha se tak vyhne často dlouhotrvajícím konvenčním pokusům přiblížit se k ideální řezné rychlosti, čímž se výrazně zkracuje čas na přípravu a tedy i náklady. Obrábění Navi vás osvobodí od metody pokus-omyl a umožní vám najít rychle a exaktně optimální řezné podmínky pro práci na vašich strojích OKUMA.

cncc1-02A jak to funguje?

S obráběním Navi M-i stroj používá senzory k detekci aktuálních podmínek, tyto analyzuje a kalkuluje nové podmínky obrábění. Nová data ihned a automaticky aplikuje, čímž změní řezné podmínky. Tato změna, která nastala, nemá žádný vliv na přesnost obrábění a podstatně zlepšuje kvalitu povrchu! Pro dosažení výhod této jedinečné funkce stačí jen zapnout obrábění Navi M-i.

Aktivace obrábění Navi M-g během práce stroje, spustí rovněž analýzu situace pomocí inteligentního řídícího systému OSP. Návrh nových podmínek se následně spolu s výsledky analýzy zobrazí na monitoru řídícího systému OSP. Obsluha může výsledek zhodnotit a zapracovat navrhované změny do programu.

Výhody obrábění s funkcí Navi:

  • Zvýšení produktivity
  • Prodloužení životnosti nástrojů
  • Snížení vad
  • Cesta k využívání nových materiálů a nástrojů

 

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..