Google překladač: English Deutsch
novinka, která zvýšila výrobní kapacitu a zkrátila termíny dodávek

Společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s. (KSK Kuřim) přišla v létě na trh s kuličkovými šrouby vyráběnými novou, vysoce produktivní technologií okružování závitu do zakalených a broušených tyčí. Novinka vzbudila zájem na Mezinárodním strojírenském veletrhu, kde odběratelé ocenili kratší dodací lhůty v typizovaných řadách a možnost pružněji reagovat na aktuální požadavky.

Kuličkové šrouby jako základní konstrukční prvky pohybových ústrojí převádějící rotační pohyb na lineární a představující důležitý parametr kvality většiny obráběcích strojů. Výrobci i provozovatelé obráběcích strojů kladou vysoké nároky na jejich tuhost, přesnost i životnost, ale zároveň přicházejí s požadavkem zkrácení dodacích lhůt, které zejména v případě oprav a dodávek náhradních dílů ovlivňují ekonomiku provozu. Společnost KSK Kuřim jako významný dodavatel přesných broušených kuličkových šroubů na tyto požadavky zareagovala zavedením nové produktivní technologie okružování závitu kuličkových šroubů do již zakalených obroušených tyčí. Díky tomu může zákazníkům nabídnout nad rámec broušených také okružované kuličkové šrouby v typizovaných řadách o průměru 40, 50, 63, 80 a 100 mm do délky šesti metrů ve třídě přesnosti IT5 dle DIN 69051 a ISO 3408

„Okružovaný kuličkový šroub se uplatní nejen v obráběcích strojích, ale také v dalších lineárních pohybových mechanismech“ popisuje novinku Martin Bajer, předseda představenstva a ředitel KSK Kuřim, a. s.
„Zavedení nové technologie okružování do tvrda spolu s optimalizací stávající technologie nám uvolnilo část kapacity klasické výroby broušením a otevřela se tak cesta k novým zákazníkům, které společnost KSK Kuřim v minulosti nemohla uspokojit právě z termínových důvodů. O kuličkové šrouby z Kuřimi totiž roste zájem i v zahraničí. V současnosti je nejvýznamnějším zahraničním odběratelem Slovensko následované Německem a Polskem, ale slibně se vyvíjí expanze na trhy východní Evropy. Tyto země jsou pro nás velmi zajímavé a perspektivní,“ potvrzuje Vladislav Prosecký, vedoucí prodeje KŠK Kuřim.
„Přes zavádění nových technologií společnost KŠK Kuřim nadále rozvíjí výrobu vysoce přesných broušených kuličkových šroubů. Optimalizujeme rozmístění strojů a zdokonalujeme výrobní procesy s cílem zlepšit využitelnost techniky ve prospěch nás i zákazníků. Zároveň zdokonalujeme užitné vlastnosti. Technologie se inovují tak, aby se snížila hlučnost, zvýšily maximální pracovní otáčky a zatížení a snížily nároky na údržbu kuličkových šroubů. Pro rok 2009 připravujeme v rámci projektu průmyslového výzkumu a vývoje se státní dotací IMPULS také výrobu vysoce únosných kuličkových šroubů,“ dodává Milan Dobeš vedoucí technického úseku.

„V KŠK Kuřim navíc nezůstáváme jen u tradičního výrobního sortimentu, ale přicházíme s novými produkty odvozenými od kuličkových šroubů. Vysoce oceňované jsou lineární aktuátory, které mohou nahradit hydraulické válce. Výsledkem zcela unikátního vývoje je teleskopický kuličkový šroub - sestava tří vzájemně zašroubovaných kuličkových šroubů, která s výhodou snadného řízení a polohování usnadní manipulaci všude tam, kde je potřeba šetřit místo. O tyto nové produkty je zájem i mimo obor obráběcích strojů. Jsme rádi, že se nám s instalací nové technologie okružování do tvrda a optimalizačními opatřeními uvolnila výrobní kapacita a můžeme rozšířit spolupráci se stávajícími i novými partnery. Chceme jim vyjít vstříc jak v dodávkách klasických broušených kuličkových šroubů, tak v aktuální nabídce okružovaných šroubů i dalších našich nových výrobků,“ uzavřel Martin Bajer.

Společnost Kuličkové šrouby Kuřim, a. s., je významným producentem přesných broušených kuličkových šroubů. Její výrobky znají všichni výrobci a opraváři obráběcích strojů v České republice a také v mnoha státech Evropy. Za teleskopický kuličkový šroub získala Zlatou medaili Mezinárodního strojírenského veletrhu 2007. Ve stejném roce byla společnost KŠK oceněna jako jedna z deseti nejlepších malých a středních firem na Brněnsku a v roce 2008 v téže soutěži dosáhla na třetí místo.

www.ks-kurim.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news