Google překladač: English Deutsch

Bezpečná cesta do světa mikroprocesorů

Společnost Okamoto Machine Tool Works, Ltd. má sídlo ve městě Annaka, výrobní závody pak ve střední části Japonska a další v USA,Singapuru a Thajsku. Byla založena v roce 1926 a od té doby se výhradně zabývá výrobou brusek všech typů. V posledních letech dosáhla významných úspěchů a je hluboce angažována ve vývoji a výrobě výrobních zařízení a systémů pro výrobu produktů elektronického průmyslu . V oblasti nanotechnologií se tak Okamoto stalo pojmem a představuje důležitého dodavatele technologií pro americké výzkumné a vývojové instituce i asijské výrobce mikroprocesorové techniky.

misan-01

Tyto informace jsou jistě důležité pro vytvoření si představy o velikosti a rozsahu výroby brusek a dokončovacích výrobních zařízení Okamoto. Pro evropský trh, s předepsaným označením CE na strojích a tomu odpovídajícím provedením zejména s ohledem na striktní evropské bezpečnostní předpisy, výrobce neustále rozšiřuje dodávaný sortiment. I když dovoz dalších strojů mimo současný výběr není vyloučený a je v některých EU zemích individuálně realizován, je reálně nabízená skladba brusek postačující na pokrytí náročných požadavků evropských zákazníků. Okamoto má brousící stroje rozdělené do skupin dle různých kriterií. Pro rychlý přehled nejlépe poslouží výběr dle konečné přesnosti výrobního zařízení. To předurčuje pro Evropu dodávky brousících strojů s dosahovanou přesností broušení 1 µm.

misan-02Rovinná bruska s křížovým stolem ACC42SA-iQ

Vzhledem k tomu, že výrobce postupně přechází na nová provedení většiny strojů uvádíme pro vaší snadnější orientaci aktuální přehled nabízeného portfolia.

Rovinné brusky v typových řadách

ACC-SA – menší brusky s křížovým stolem do velikosti magnetu 600x300mm

ACC –CA- větší provedení brusek s pojezdným stojanem do velikosti magnetu 1000x600mm

ACC-CH- Portálové provedení od velikosti 1500x800mm až do 10000x2500mm

Výše uvedené brusky jsou dodávány v různé úrovni řízení- od MDI až po tzv. iQ systém

misan-03Portálová bruska ACC158CH-iQ

Dialogový řídící systém iQ se stává dominantní u strojů Okamoto a to zejména proto, že neužívá psaného textu jako informačního media a nahradil jej výhradně grafickými symboly. Tím nejen odstranil dosavadní nepřesnosti s překlady a novými českými zkratkami, výrazně zjednodušil obsluhu nových brusek Okamoto, ale i zpřístupnil broušení širokému okruhu zaměstnanců výrobních provozů, kde bývá broušení a to nejen na plocho, vymezeno pouze brusičům. Ti v sobě až dosud kumulují znalosti třískového obrábění, ale i dalších oborů souvisejícím s broušením.

Profilové brusky

Mezi ně patří i brusky ACC- iQ s opcí ISO programování, která umožňuje broušení 2D tvarové plochy.

Plně 3D profilovými bruskami jsou stroje řady UPZ s možnosti simultánního řízení tří os.

misan-04Obrazovka programování broušeného tvaru

Tyto stroje využívají rozsáhlých přídavných zařízení jako jsou CCD kamery pro kontrolu a korekci profilu a nejrůznější typy orovnávačů . S použitím linearních motorů pohonu stolu dosahují vysokých oscilačních rychlostí.

Brusky pro broušení vnějších rotačních ploch

Okamoto je uvádí na trh pod označením OGM – EXB/III v MDI provedení nebo OGM-NCB/III v provedení s CNC řízením.

Řada OGM200 s oběžným průměrem do 200 mm a brusnou délkou do 500mm

Řada OGM300 s oběžným průměrem do 300 mm a brusnou délkou do 1500 mm

V nejnovějším provedení obě řady využívají rovněž programování přes grafické symboly.

Brusky OGM v provedení U –universal jsou vybaveny přípravou pro broušení otvorů.

misan-05Příklad výrobků broušených na rovinných bruskách Okamoto

Brusky na otvory

Brusky s označením IGM jsou dodávány v provedení s jedním nebo dvěma vřeteny pro komplexní obrobení vnějších i přilehlých čelních ploch.

IGM 2TNC pro dlouhé obrobky s možností použití lunety

IGM15EXIII- Mechatronické provedení s pevnými cykly a programováním grafickými symboly

IGM15NCIII -CNC řízení s interpolací ve dvou osách pro broušení vnitřních kuželů a tvarových ploch

IGM15NC-2 – CNC bruska na díry se dvěma vřeteny

Portfolio brusek dále doplňuje i lapovací zařízení s volným abrazivem zvané AeroLap. Jako abrazivo je použit diamantový prach, nosičem jsou gumová tělíska otírající se o lapovaný povrch přítlakem vzduchu. Zařízení leští bez mechanického poškození jakékoliv vnitřní otvory, formy a modely. Je využíváno i pro zlepšení povrchu řezných nástrojů před a po nanášení povlaků.

Ve své 85 let staré historii se stalo Okamoto jedním z největších výrobců brusek a systémů dokončovacích operací na světě. Bezpochyby důležitou strategií společnosti aplikovanou již několik desetiletí je cílená orientace na vývoj strojů pro výrobu klíčových komponent perspektivních inovativních produktů jakými byly a jsou například polovodičové prvky včetně mikročipů, ploché obrazovky, zařízení využívající alternativních zdrojů a další.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news