Google překladač: English Deutsch

Svoboda pro designéry nádrží a sklápěčů

Vysokopevnostní a otěruodolné oceli Optim a Raex, vyvinuté společností Ruukki, nabízejí jedinečné možnosti aplikace pro výrobce různých typů sklápěčů a nádrží. Raex je extrémně tvrdá, otěruodolná ocel, zatímco v případě oceli Optim se jedná o vysokopevnostní konstrukční ocel. Společně umožňují výrobu optimalizovaných a lehčích ocelových konstrukcí bez ztráty tvrdosti a pevnosti.

08-ruukki01

Tvrdost a pevnost tohoto druhu speciálních ocelí je často kompenzována faktem, že vysokopevnostní oceli tenčí než 5 mm nemohou být válcovány jako quarto plechy. Krajní limit pro šířku plechu je cca 2,2 m. Nicméně, spousta produktů vyžaduje širší plechy.

Pouze Ruukki to dokáže

Ruukki vyřešila tento problém pomocí laserového svařování ke spojování tenkých ultra-vysokopevnostních ocelových plátů. To vyžaduje samozřejmě jedinečné odborné znalosti. Ve skutečnosti je tak Ruukki jediným světovým výrobcem, který je schopen dodat ultra-vysokopevnostní ocelové plechy široké 4,5 m a dlouhé až 18 m.

Svar u laserového svařování je velmi pevný a jeho kvalita odpovídá mechanickým vlastnostem konstrukční oceli. Je zhruba 1 mm široký s mimořádně konzistentní kvalitou. Pokud použijete povrchovou úpravu, laserový svar je sotva viditelný, což dává vzhledu výrobku nové rozměry.

08-ruukki02Největšími výhodami laserového svařování, v porovnání s tradičními metodami, jsou rychlost, rovinnost
a jedinečná kvalita svaru. Díky laserovému svařování můžete svařit oceli různé jakosti a tloušťky.


Podobu konečného výrobku samozřejmě vždy zlepší, když se zdá, že je povrch nádrže či těla sklápěče zcela bezešvý. Spoje pak mohou být skryty v dolní nebo horní části nádrže.

Úspory spojením plechů různých tlouštěk

Laserové svařování umožňuje spojování plechů různých tlouštěk a také různých jakostí oceli. To otevírá zcela nové možnosti optimalizace konstrukcí daných produktů.

Laserové svařování je zvláště vhodné pro speciální oceli Ruukki, jako je vysokopevnostní ocel Optim, otěruodolná ocel Raex a oceli Laser.

Podlahy sklápěčů podléhají zvláště těžkému opotřebení a mohou být vyrobeny z otěruodolné oceli Raex. Díky její tvrdosti bude podlaha sklápěče až dvakrát tenčí, než podlaha vyrobená z konvenční oceli. Boky sklápěče potom mohou být vyrobeny z ještě tenčí ultra-vysokopevnostní oceli Optim.

08-ruukki03Laserové svařování je zvláště vhodné pro speciální oceli Ruukki, jako je vysokopevnostní
ocel Optim, otěruodolná ocel Raex a oceli Laser.


Tím se ušetří značná váha v konstrukci sklápěče, což umožňuje vyšší nosnost a úspory ve spotřebě paliva. Díky trvanlivosti těchto materiálů zůstává životnost sklápěcí korby beze změny a v některých případech se dokonce prodlouží, přestože je lehčí.

Stejně jako u tradičních plechů, může Ruukki dodat tyto vysokopevnostní plechy již vytvarované a řezané ve formě komponentů. To samozřejmě urychluje výrobní proces.

www.ruukki.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..