Google překladač: English Deutsch

Uživatelé plazmových řezacích center mají nový způsob, jak zlepšit kvalitu řezu a snížit provozní náklady díky novému systému regulace výšky hořáku ArcGlide® firmy Hypertherm. Nový systém regulace výšky hořáku zásluhou několika podstatných technických inovací zvýšil náskok před ostatními na trhu dostupnými konkurenčními systémy.

Mezi hlavní výhody systému ArcGlide patří zlepšená kvalita řezu, optimalizovaná životnost spotřebních dílů, až 100% zvýšení produktivity a robustní konstrukce zamezující nečekaným prodlevám.
Systém ArcGlide dosahuje svých výkonnostních předností bez zásahu operátora. Napětí na oblouku se automaticky přizpůsobuje opotřebení spotřebních dílů (což by měli dělat samotní operátoři, ale často to nedělají) tak, aby spotřební díly dosáhly své předpokládané životnosti. Při laboratorním testování technici společnosti Hypertherm zjistili, že spotřební díly vydržely třikrát déle, když bylo napětí na oblouku správně seřizováno. Dalšími výhodami byla lepší a více konzistentní kvalita řezu, což zajistí uživatelům ekonomicky výnosnější provoz. Vyšší produktivity bylo dosaženo díky snížení délky cyklu mezi řezáními. Připravený program (optimalizační a nestingový software) a systém ArcGlide spolupracují tak, aby se minimalizovaly nepotřebné zdvihy a přejezdy mezi řezáním jednotlivých tvarů a kontur výpalků, zatímco technologie Rapid Ignition™ umožňuje zapálit hořák ihned po dosažení správné polohy, což dále přispívá ke zkrácení délky cyklu mezi řezáními. Při testování se podařilo zkrátit celkovou dobu mezi jednotlivými řezáními až o 80 % a celkový počet dílů uřezaných za hodinu se zvýšil až o 100 %.
Stejně jako nedávno představený systém Hypertherm EDGE Pro® CNC i nový systém ArcGlide je snadno instalovatelný a má intuitivní a jednoduchý obslužný interface. Barevně označené a popsané kabely slouží k připojení systému regulace výšky hořáku ke zdvihovému mechanismu, napájecímu zdroji plazmy a systému CNC. Jednoduché uživatelské rozhraní a velké ovládací prvky zajišťují pohodlné ovládání pro operátory. Technické poznatky aplikované v systému ArcGlide lze pozorovat i mimo tuto jednotku.
Konstruktéři přidali robustní vnější plášť a zcela uzavřeli posuvnou mechaniku pomocí dvou vyztužených ochranných krytů, které zamezují průchodu prachu a kovových nečistot dovnitř. Přidali i ochrannou krytku proti propalování, která zamezuje zpětnému rozstřiku roztaveného kovu zpět na systém regulace.
„Nový systém ArcGlide představuje významný krok vpřed ve světě systémů pro regulaci výšky hořáku“ uvedl Peter Brahan, vedoucí týmu pro systémy Hypertherm Automation. „Naslouchali jsme našim zákazníkům a integrovali jsme funkce a výhody, které požadují. Díky tomu můžeme s jistotou tvrdit, že systém ArcGlide pomůže uživatelům plazmových CNC strojů dosáhnout při řezání větších úspěchů a v neposlední řadě i maximálního zisku.“
Hypertherm navrhuje a vyrábí nejmodernější systémy pro plazmové řezání, které se používají v řadě průmyslových odvětví, jako jsou stavba lodí, výroba a opravy automobilů. Produktová řada zahrnuje ruční a mechanizované systémy a spotřební díly pro řezání plazmou, stejně jako systémy CNC a výškové regulátory. Systémy Hypertherm si získaly důvěru díky své výkonnosti a spolehlivosti, čímž zajišťují vyšší produktivitu a ziskovost desítkám tisíc firem.

www.hypertherm.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news