Google překladač: English Deutsch

CTX beta 800 4A, nedávno uvedený firmou GILDEMEISTER Drehmaschinen GmbH, je kompaktní vysoce výkonné soustružnické centrum s koncepcí TWIN, určené pro komplexní 4osé kompletní obrábění tyčí, hřídelů a přírubových dílů. Nový stroj CTX beta 800 4A firmy GILDEMEISTER Drehmaschinen GmbH, který oslavil svou světovou premiéru na firemní výstavě v Pfrontenu, je výsledkem spojení zkušeností nastřádaných během 10 let používání patentovaného příčného zdvihu protivřetena a konstrukční koncepce nové generace strojů, stavějící na osvědčených úspěšných konstrukčních komponentech a řešeních.

dmg obr1

Toto nové soustružnické centrum teď otevírá oblast 4osého produkčního soustružení i pro středně veliké obrobky s délkou soustružení do 735 mm a průměrem 300 mm při upnutí ve sklíčidle resp. průměrem 102 mm při kompletním obrábění tyčových obrobků. Celková koncepce, navržena s přihlédnutím na budoucí potřeby, kapalinou chlazené hlavní vřeteno a protivřeteno, dva revolvery DirectDrive včetně osy Y, systém rychlé výměny nástrojů TRIFIX®, jakož i patentovaná koncepce TWIN s pojízdnou jednotkou protivřeteno/koník, spolu s komfortním řízením Siemens control 840D solutionline včetně softwaru ShopTurn 3G, poskytuje úžasný soubor funkcí, který v porovnání s podobným TWIN strojem udělá o 20 procent více práce a zabírá o 20 procent méně místa.

Soustružnické centrum CTX beta 800 4A v sobě sjednocuje celou řadu nových technických prvků a jako celek poskytuje jedinečný celkový výkon v oblasti produkčního soustružení s délkou soustružení 735 mm a průměrem 300 mm při obrábění obrobků upnutých ve sklíčidle resp. průměrem 102 mm při obrábění tyčových polotovarů průběžně upnutých ve vřetenu. Novými technickými prvky jsou zejména pohony DirectDrive pro komplexní soustružnické a frézovací operace, systém rychlé výměny nástrojů TRIFIX®, jakož i kombinovaná jednotka protivřeteno/koník, s polohovatelným zdvihem 180 mm, například pro 4osé obrábění s podepřením obrobku hlavním vřetenem anebo pro paralelní obrábění 2 obrobků na hlavním vřetenu a protivřetenu. Hlavní vřeteno je poháněné integrovaným vřetenovým motorem buď verze ISM 76 anebo ISM 102, protivřeteno motorem ISM 76. Tato dvě vřetena poskytují standardně otáčky 5 000 min-1 a krouticí moment 360 Nm pro soustružnické operace.

Přímá cesta k maximální flexibilitě a výkonu
Revolvery jsou poháněné pohonem DirectDrive, navrženým s přihlédnutím na budoucí potřeby, přičemž každý z nich poskytuje hnaným nástrojům krouticí moment 34 Nm a rychlost až 10 000 min-1. Oba revolvery DirectDrive mají osu Y, přičemž horní revolver má rozsah zdvihu ±60 a dolní revolver ±40 mm v ose Y. Kapalinou chlazená vřetena mají dobrou tepelnou stabilitu v procesu obrábění a poskytují (spolu se systémy přímého odměřování v osách X) tu nejvyšší výrobní bezpečnost a přesnost, rychloposuvy až 45 m/min zase minimalizují procesní dobu.

"TRIFIX" ještě zvyšuje produktivitu
Oba revolvery DirectDrive jsou již standardně vybavené přesným rozhraním TRIFIX® ve všech nástrojových stanicích. Složité seřizování uvnitř stroje je již minulostí. Namísto toho jsou nástroje při výměně ihned přesně polohované rozhraním "TRIFIX", čímž je doba seřizování zkrácena až o 80 procent. Navíc TRIFIX® přesvědčuje vynikající opakovatelnou přesností řádově několik µm a vysoce tuhým nástrojovým držákem. To zajišťuje maximální přesnost a bezpečný proces i při obrábění dílů z těžce obrobitelných materiálů.

High-end řídicí technologie s jedinečnou přidanou hodnotou
Co se týká programování, řízení Siemens 840D solutionline, vybavené softwarem ShopTurn 3G, poskytuje více než jen základní obráběcí procesy, jako jsou soustružení obrysu, zapichování a upichování anebo frézování tvarů, drah a závitů. V této souvislosti je potřebné zmínit se především o 2kanálovém programování horního a dolního revolveru pro obrábění z obou stran, anebo až o 4osém frézování oběma revolvery na hlavním vřeteně a protivřeteně.

Navíc, co se týká inteligence řízení, CNC představuje kompletní know-how firmy GILDEMEISTER Drehmaschinen GmbH. Dokumentují to především specificky generované speciální technologické cykly například pro nekruhové obrábění, obrábění z více stran, inprocesní měření anebo účinné použití speciálních nástrojů. Software ShopTurn 3G umožňuje také rychle implementovat zákaznicky specifické strojové opce a procesní řízení – pro použití pevných lunet anebo pevných lunet revolverových hlav, jakož i zařízení pro manipulaci s obrobky. Neméně důležité jsou přehledné obrázky menu řízení pro rychlou konfiguraci stroje, přičemž DMG SOFTkeys® umožňují integraci dalších a doplňujících stavových informací.

Hlavní charakteristické znaky stroje CTX beta 800 4A
- Dva 12 místné revolvery s pohonem DirectDrive, VDI 40, max. otáčky: 10 000 min-1 pro obrábění s velikým úběrem třísek
- Osy Y na obou revolverech (horní ±60 mm, dolní ±40 mm) pro komplexní obrábění tyčí, hřídelí a přírubových dílů
- Revolver s přesným rozhraním TRIFIX® pro zkrácení seřizovacích časů a zvýšení přesnosti a stability nástrojů
- Koncepce TWIN: příčný zdvih a kombinovaná jednotka protivřeteno/koník pro flexibilní využití pracovního prostoru, např. 4osé obrábění s podepřením obrobku hlavním vřetenem anebo paralelní obrábění dvou obrobků na hlavním vřetenu a protivřetenu
- Nejkratší obráběcí doby s rychloposuvy až 45 m/min
- Jednoduché a rychlé programovaní softwarem Siemens ShopTurn 3G
- Nejvyšší stabilita a trvalá přesnost, robustní konstrukce
- Inteligentní manipulační řešení

www.dmgmoriseiki.com

dmg obr3

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news