Google překladač: English Deutsch
T+T 5/2009

TAJMAC-ZPS, a.s. uspořádal v dubnu tradiční Zákaznické dny. Obráběcí centra, dlouhotočné automaty i vícevřetenové automaty z místní produkce a zvláště pak ohlášené představení nového horizontálního obráběcího centra H 80, pro práci s rozměrnými obrobky, přilákaly značný zájem návštěvníků i spoluvystavovatelů. V souvislosti s touto událostí jsme položili několik otázek panu Ing. Marku Halovi, vedoucímu prodeje divize CNC a panu Ing. Janu Němci, vedoucímu aplikačního střediska divize CNC.

T+T: Koncem dubna se ve vašem závodě konaly Zákaznické dny, kolikátý to byl ročník, a jakým vývojem zákaznické dny během své historie prošly, než získaly současnou podobu?
Ing. Marek Hala: V novodobé historii, mám na mysli dobu od roku 2000, kdy je majitelem společnosti italská firma TAJMAC-MTM, se jednalo o 9. ročník. V devadesátých letech se uskutečnily asi 3 ročníky. Nicméně je skutečností, že popularita a oblíbenost zákaznických dnů neustále stoupá a tuto akci pořádají v podstatě všechny větší firmy i z naprosto odlišných odvětví. Nám se tato akce osvědčila a rozhodně se budeme snažit v této tradici i nadále pokračovat. Přístup k zákazníkovi a jednání je v průběhu akce daleko osobnější než během "anonymního" veletrhu.

T+T: Zákaznické dny tentokrát proběhly v době, která není příliš nakloněna investicím, jak letošní dny hodnotíte?

Ing. Marek Hala: Velmi pozitivně. Vážíme si toho, že si k nám zákazníci našli cestu i přes situaci, jaká v současnosti panuje a kdy každá společnost hledá úspory, kde může, třeba i na cestovném. Proto jsme byli mile překvapeni zájmem návštěvníků, jejichž počet se blížil ke 400 z téměř 190 firem. Je pravdou, že v loňském roce jsme měli celkovou návštěvnost asi o 20 % vyšší, nicméně vzhledem k velmi odlišné situaci byla účast uspokojivá. Někteří zákazníci přijeli bez konkrétních zadání a obchodních požadavků, pouze na návštěvu, ale i tím ukázali, že s firmou TAJMAC-ZPS do budoucna počítají. Zvýšený zájem o účast jsme zaznamenali i ze strany našich spoluvystavovatelů.

T+T: V rámci zákaznických dnů představila společnost TAJMAC-ZPS nový stroj H 80, přibližte prosím stručně jeho vlastnosti našim čtenářům.
Ing. Marek Hala: Jedná se o vysoce produktivní stroj, který se vyznačuje vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a vysokou přesností obrábění. Stroj obsahuje lineární vedení a přímé odměřování ve všech osách. Může být vybaven třemi typy vřeten a třemi typy zásobníků dle přání zákazníka, čímž je optimálně přizpůsoben takřka pro jakoukoliv výrobu, od hromadné v linkách až po malosériovou. Své uplatnění najde jak v lisařském, plastikářském, automobilovém tak i v leteckém průmyslu.
Stěžejní odlitky stroje byly navrženy metodou topologické optimalizace tvaru součásti. Pomocí metody FEM (metody konečných prvků) byla provedena optimalizace tvaru skeletu stroje z hlediska maximální tuhosti a minimální hmotnosti stroje. Rovněž se na virtuálních modelech skeletu simulovalo dynamické chování stroje, díky tomu se nám podařilo vyladit mimořádně ergonomickou konstrukci tohoto velkého obráběcího centra. Ve standardním provedení je stroj vybaven čtyřmi CNC řízenými osami.

T+T: Na nedávném veletrhu FOR INDUSTRY získal TAJMAC-ZPS hlavní cenu za technologii, za jakou technologii konkrétně jste ocenění obdrželi a které vaše stroje tuto technologii využívají?

Ing. Jan Němec: Na veletrhu FOR INDUSTRY byla předváděna technologie obrábění dílce KONZOLA SUPORTŮ. Jedná se o reálný dílec, který je vyráběn v naší firmě na strojích H 40 a H 63. Konkrétní dílec je konzola suportů 7. a 8. polohy pro soustružnický automat SAY.

T+T: Horizontální obráběcí centrum H 80 budete vystavovat na MSV 2009 v Brně, jakých dalších výstav se do konce roku plánujete zúčastnit a na jakou část vašeho výrobního programu se mohou návštěvníci těšit?

Ing. Marek Hala: Naše stroje z divize AUTOMATY nás prezentují na PMTS v Columbusu, dále se účastníme veletrhu TECHNIKA v Bělehradě a veletrhu MACHTECH v Budapešti. Následuje MSV v Nitře, kde se budeme prezentovat horizontálním obráběcím centrem H 50 a dlouhotočným CNC automatem K´MX 413. Veletrh je pro nás letos o to významnější, že jsme od ledna letošního roku otevřeli obchodní zastoupení na Slovensku a využijeme tak možnost našeho zástupce návštěvníkům osobně představit.
Další významnou akcí, která následuje, je veletrh METALLOOBRABOTKA v Moskvě. Tato výstava bude pro nás ovšem letos bez exponátu. V červnu se již tradičně zúčastníme veletrhu MACH-TOOL v Poznani s exponáty H 40A a MCFV 2080. Po zmíněném MSV v Brně proběhne ještě několik odborných workshopů v TAJMAC-ZPS, které pořádáme převážně společně s našimi dodavateli nástrojů. Průběžně probíhá také několik dealerských výstav. Rádi se zájemci z řad čtenářů setkáme na kterékoli z výše uvedených akcí i v naší firmě.

www.tajmac-zps.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news