Google překladač: English Deutsch

Nový vrták od Kennametalu pro letecké kompozity s titanovými vrstvami může pracovat s vnitřním přívodem chladicí kapaliny pro rychlejší odvod třísek nebo bez ní. Kennametal uvádí svůj zbrusu nový vrták B55_DAL pro vrtání vrstvených kompozitů CFRP/kovů v rozsahu průměrů 3/16–5/8" (4,763–15,875 mm). Vrták může být aplikován u všech kombinací vrstev: CFRP-Ti-Al stejně jako CFRP-Ti, CFRP-Al a také přímo v Ti nebo Al. Tyto vrtáky mohou pracovat se standardním vnitřním přívodem chladicí kapaliny, minimálním mazáním (MQL) nebo dokonce za sucha.

kena1

Nové materiály vyžadují nové řešení. Pro maximalizaci pevnosti a minimalizaci hmotnosti letecký průmysl pokračuje ve výzkumu využití kompozitů s vlákny vyztuženými polymery (CFRP) ve spojení s titanovými či jinými materiály. To poskytuje nezbytný výkon při snížené hmotnosti pro křídla, trupy, pilotní kabiny a mnoho jiných komponent. Kvůli podstatně odlišným mechanickým vlastnostem uhlíkových vláken a kovů je efektivní vrtání upevňovacích otvorů výzvou pro řezné nástroje vyžadující vysokou odolnost proti opotřebení a optimální geometrii nástroje. Udržení vysoké kvality díry bez otřepů je rozhodující.

Dvojitý úhel špičky vrtáku B55_DAL podává vynikající středicí schopnost a ostrá řezná hrana přináší čistý řez CFRP v nejvyšší vrstvě kompozitu a čistý výstup bez otřepů na titanové nebo hliníkové straně. Jemnozrnná karbidová sorta Beyond™ KN15™ je vysoce leštěná pro rychlejší odvod třísek dokonce při obrábění s minimálním mazáním nebo za sucha.

K dispozici je široký rozsah průměrů a délek pro přizpůsobení všem vrtacím operacím, dokonce i při použití robotů nebo automatizovaných vrtacích jednotek. Navíc nové vrtáky na kompozity mohou být přebroušeny podle originálních specifikací, což činí tyto nové nástroje ještě cenově výhodnějšími.

www.kennametal.com

kena2

 Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news