Google překladač: English Deutsch
na trhu energetiky

Obráběcí stroje tvoří neodmyslitelnou součást procesního řetězce energetického inženýrství. Jako světově největší výrobce kovoobráběcích strojů a lídr technologických inovací v tomto odvětví se DMG podílí na kontinuálním rozvoji této oblasti.

Pro náročné podmínky energetického inženýrství
Řada příkladů úspěšných aplikací série DECKEL MAHO duoBLOCK® v energetickém sektoru je nespočetná. Díky modulárnímu systému byly stroje individuálně přizpůsobeny, aby vyhověly požadavkům energetického inženýrství. Tato high-tech generace strojů je vhodná pro technologie 5osého frézování stejně jako i pro kombinované soustružnicko frézovací technologie na jednom stroji.

Modulární systém
Všechny konfigurace jsou založeny na konceptu duoBLOCK®. Narozdíl od konvenčních strojů s pojízdným stojanem, jsou zde základem konstrukce dva neobyčejně tuhé, rozměrově stabilní bloky GGG 60, které stroji poskytují vyšší tuhost a základovou přesnost pro montáž různých stolů a vřetenových bloků. Hmoty, které se během obrábění pohybují, jsou účinně minimalizovány, takže výsledkem jsou nižší vibrace. Dynamika strojů je zlepšena až o 50 %. Pracovní prostor strojů řady duoBLOCK® jsou větší a lépe přístupný.
Možnost instalace vřetenových hlav na dynamický trojitý pojezd umožňuje strojům vyhovět požadavkům na obrábění v sektoru energetického inženýrství. Například simultánní 5osé frézování nebo frézovací-soustružnické operace mohou být volitelně optimalizovány uspořádáním vřetenové hlavy osy A nebo B. Pro kombinaci frézování a soustružení používá výklopná vřetenová hlava alternativně buď soustružnické nebo frézovací nástroje s upínáním HSK.

Vysoká univerzálnost i výkon
Stroje DMU FD duoBLOCK® a DMC FD duoBLOCK® mají tepelně optimalizované momentové motory, které jsou integrovány do sestavy NC stolu. Tím jsou na jediném stroji umožněny jak simultánní 5osé frézovací operace tak i operace soustružnické.
Řada strojů duoBLOCK® je rozsáhlá a velice variabilní. Na jedné straně je možné na rotačním stolu průměru 900 mm dosáhnout rychlosti 1 200 ot/min (u stroje DMU 60 FD duoBLOCK®). Na druhé straně (na stroji DMU 160 FD duoBLOCK®) můžeme upnout polotovar až do hmotnosti 3 000 kg. V kategorii horizontálního obrábění nabízí DECKEL MAHO zákazníkům v sektoru energetického inženýrství rozsáhlou řadu rozličných řešení od nejmenšího DMC 55 H duoBLOCK® až po DMC 125 H duoBLOCK® pro dílce o hmotnosti do 1 500 kg.

Patentovaná výklopná hlava
Frézovací vřeteno pro horizontální koncept a výklopná hlava v uspořádání osy B jsou dostupné jako patentovaná verze 5X torque-MASTER® s převodovkou pro vysoké momenty do 1 100 Nm. 5X torque-MASTER® má unikátní náklopnou frézovací hlavu s integrovanou převodovkou, která se naklápí z vertikální polohy do horizontální polohy za cca 1,5 s.
Alternativně je u osy A nabízeno pravoúhlé uspořádání náklopné osy hlavy ve vztahu k lineárním osám s různými motorovými vřeteny a s naklápěním os od –25° do +120°.
Všechny stroje řady duoBLOCK® ve třídě podélného pojezdu od 800 do 1 600 mm jsou charakterizovány speciálně poháněnými high-tech vřeteny. Tato vřetena mají výkon 114 kW při 577 Nm a poskytují dostatečný výkon při maximální rychlosti 10 000 ot/min pro obtížně obrobitelné materiály (jako např. slitiny titanu). Přirozeně tuhý konstrukční koncept duoBLOCK® splňuje potřebné parametry. To platí i pro alternativní opční vřetena s 85 kW při 40 Nm a rychlostech 30 000 ot/min, která jsou vybavena upínáním HSK A 63.

Technologie pro vyšší přesnost
Koncept duoBLOCK® také splňuje požadavky na vysokou přesnost. Opatření pro zvýšení tepelné stability stroje a dodatečný monitoring procesu garantují vysokou a konzistentní přesnost obrobku. Široce jsou také použity chladící kompresory pro odvod tepla generovaného uvnitř stroje. Další opatření pro zvýšení přesnosti stroje a udržení konzistence dokonce i při velmi dlouhých operačních časech zahrnují monitoring procesů a chybové kompenzační prostředky.

Doplňky pro dokonalou automatizaci
DECKEL MAHO nabízí rozsáhlý sortiment doplňků pro zajištění maximální produktivity v procesu automatického obrábění větších sérií až po plně sériovou produkci. Redukce seřizovacích časů je rozhodující faktor v procesu racionalizace. Prvním krokem je integrace paletového výměníku, který patří k obligatorním součástem strojů řady DMC U duoBLOCK®. Jeden obrobek je v procesu obrábění, zatímco druhý je v procesu upínání a seřizování, tímto způsobem se z univerzálních strojů stávají univerzální obráběcí centra.
Dvoupaletová kapacita není dostatečná pokud má automatická produkce probíhat v průběhu delší periody (například přes noc nebo přes víkend). V takovém případě jsou výhodnější integrovaná řešení. V průměru mají výrobní buňky kapacitu od šesti do dvanácti palet. Pokud budou v automatickém provozu obráběny různé díly, doporučuje se, aby byla obráběcí centra propojena například pomocí lineárního paletového bufferu. Systémové ovládání CNC přebírá celou organizaci takového flexibilního výrobního systému.
V průmyslové praxi je obvykle propojeno dva až šest strojů. Oblíbená a běžně dostupná jsou také uživatelsky orientovaná robotizovaná řešení, zvláště pokud pracujeme s menší hmotností obrobků. Pro robotizovaná pracoviště je optimálním řešením stroj DMU 60 P duoBLOCK® (veletržní exponát na stánku DMG Czech). Stejně dostupné jako vkládání a vyjímání obrobku ze stroje, jsou i následné procesy, jako je měření nebo čištění, které mohou být snadno integrovány do automatického procesu výrobní buňky.

www.dmg.com
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news