Google překladač: English Deutsch

Společnost Válcovny plechu ze skupiny největší české ocelářské společnosti ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu novou pozinkovací linku. Stála 33 milionů korun a patří k nejmodernějším na světě. Její výstavba probíhala 7 měsíců.
„Díky nově uplatněné špičkové technologii přinese nová linka zvýšení produkce, výrazně větší kvalitu a rovnoměrnost nanášené zinkové vrstvy a také snížení ekologické zátěže a splnění všech legislativních požadavků v oblasti ochrany životního prostředí,“ říká generální ředitel Válcoven plechu Ing. Tomáš Mischinger.
„Zmodernizování linky se také projeví v růstu tržeb,“ dodává finanční ředitelka firmy Ing. Marcela Blachová Mikšová. Měsíční kapacita linky je 800 tun pozinkované pásky a drátů. Nová linka nahradila 14 let starou linku, která byla nedávno zlikvidována.
Válcovny plechu jsou jediným výrobcem pozinkované pásky v České republice a na Slovensku. V Evropě jsou nyní jen 4 producenti této pásky, která se používá pro potřeby elektrotechniky k zemnění objektů a budov. Celkem 52 procent vyráběné produkce pozinkované pásky směřuje pro české zákazníky. Zbývajících 48 procent jde do zahraničí, a to zejména do Německa.
Společnost Válcovny plechu letos zahájila rozsáhlý investiční program. Do roku 2009 společnost vynaloží na investice směřující do výroby elektroplechů více než jednu miliardu korun. Investice zahrnují výstavbu nových výrobních agregátů, tzn. nových poklopových pecí pro vysokoteplotní žíhání svitků a nové termo-rovnací a nanášecí linky, dále rekonstrukci stávající oduhličovaní linky a realizaci dalších nezbytných souvisejících investic.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news