Google překladač: English Deutsch
UNEX má díky rozsáhlé investici nejmodernější slévárnu v České republice

Strojírensko-metalurgický komplex UNEX dokončil rozsáhlý modernizační projekt, na jehož konci je vytvoření nejmodernějšího slévárenského provozu v České republice a jednoho z nejmodernějších v celé Evropě. Do projektu se zapojilo celkem 14 dodavatelských společností, významně se na něm podíleli také Vysoká škola báňská - Technická Univerzita Ostrava a Odbor slévárenství Ústavu strojírenské technologie Vysokého učení technického v Brně. Modernizace provozu slévárenské výroby představuje investici za více než 80 miliónů korun. Kompletní technologické zařízení umožní navýšení ruční výroby velkých odlitků o cca 3 600 tun za rok. Celková kapacita výroby odlitků ve skupině UNEX tak přesáhne 40 tisíc tun ročně.

Podstata projektu spočívá ve využití v současnosti nejmodernějšího způsobu výroby forem, které podstatným způsobem ovlivňují kvalitu odlévaných finální produktů. Modernizovány byly i veškeré navazující technologie. Zatímco předchozí způsob výroby forem kladl vysoké nároky na kvalifikaci, dovednost a fyzickou zdatnost personálu, využití organického (furanového) pojivového systému sníží pracnost výroby odlitků. To umožní růst produktivity výroby odlitků, přičemž vlastnosti použité technologie zaručují zvýšení jejich kvality z hlediska přesnosti i dalších parametrů. Snížena bude energetická náročnost dokončovacích operací a tedy i celého výrobního procesu.
Součástí technologického celku je také dokonalé odsávání a separace prašných produktů z technologického procesu a tak výrazné snížení negativního vlivu na životní prostředí. Významný je i další ekologický přínos modernizace - furanovou formovací směs lze zhruba z 85 procent recyklovat, což vede ke snížení objemu ukládaných odpadů. Dále se také sníží i prašnost a hlučnost na pracovišti, zvýší se bezpečnost práce a zlepší pracovní podmínky jako takové. Celá technologie nevyužívá vodu, nedochází tedy k jejímu potenciálnímu znečištění.
V průběhu měsíčního zkušebního provozu byl celý proces pečlivě prověřován, ve všech požadovaných parametrech bylo dosaženo předpokládaných hodnot procesů a zařízení proto začalo být využíváno pro výrobu odlitků s nejnáročnějšími požadavky zákazníků.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news