Google překladač: English Deutsch

Nástroje mají různou konstrukci s ohledem na moznosti výrobců ozubení co do vybavenosti strojního parku,velikosti ozubení a technologie výroby.Firma LMT FETTE vyrábí nástroje pro výrobu ozubení od modulu 0,2 do modulu 50.

Odvalovací frézování za měkka
Nejběžnějším způsobem výroby ozubení je odvalování odvalovacími frézami.Předfrézování pod ševingování,broušení,honováni,nebo frézování hotově/za měkka/lze s ohledem na strojní park a velikost modulu provádět odvalovacími frézami z HSS,HSS-PM,nebo VHM.
K výrobu menších modulů můžeme použít HSS-PM,nebo VHM odvalovací frézy jak k frézování za mokra,tak k frézování za sucha.Při frézování za mokra mohou,nebo nemusí být tyto odvalovací frézy po jejich ostření přepovlakovány.Při frézování za sucha musí být odvalovací frézy po každém ostření přepovlakovány.Samozřejmě výroba ozubení HSS-PM a VHM-odvalovacími frézami za sucha vyžaduje moderní stroj s vysokým počtem otáček vřetene a vysokým počtem otáček stolu,jelikož běžná řezná rychlost při frézování VHM-frézami v automobilovém průmyslu např modulu 2 se pohybuje kolem 300 m/min při frézování za sucha a 220 m/min při frézování za mokra.
K frézování za sucha v automobilovém průmyslu se v současnosti při velmi vysoké produktivitě nejčastěji používají HSS-PM odvalovací frézy, u kterých se řezné rychlosti např.při frézování ozubení modul 2 pohybují při hrubování běžně 190 m/min,při eventuálním dokončování 300 m/min při vysoké životnosti nástroje.V současnosti nejpoužívanější odvalovací frézy k suchému,ale i k mokrému frézování dodává firma LMT FETTE z vysoce legovaného materiálu HSS-PM4 s novým povlakem Nanosphere,kterými dosahuje při frézování za sucha o cca 15 % vyšších životností,ve srovnání s dříve používaným povlakem Al6.
Pokud nemá výrobce k dispozici moderní stroje k frézování za sucha,lze tyto výše uvedené nástroje použít i bez přepovlakování po ostření při frézování za mokra např. při frézování modulu 2 při řezné rychlosti 130 m/min s dostatečně vysokou životností nástroje.
V současnosti dochází u LMT FETTE ke zkouškám nového materiálu VHM-odvalovacích fréz,který ve spojení s povlakem Nanosphere ukazuje další možnosti zvyšování produktivity práce zvyšováním řezných rychlostí a ve spojení s povlakem Nanosphere o cca 70% nárůst životností ve srovnání s původním povlakem Al 6.
Výše uvedené nástroje jsou vysoce produktivní,neboť jsou vyráběny s velkým počtem řezných drážek jako vícechodé nástroje.Konstrukce nástroje pro sériovou výrobu ozubení se provádí s ohledem na konkrétní možnosti výrobce ozubení,na konkrétní součást.

www.lmt-fette.cz
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news