Google překladač: English Deutsch

Společnost MSV Metal Studénka v prvním pololetí tohoto roku potvrdila růst. Rok po úspěšném ukončení reorganizace stále navyšuje ekonomické ukazatele a stala se lídrem v oblasti výkovků a výlisků pro železnici v Evropě. V porovnání se srovnatelným obdobím roku 2013 kovárna ve Studénce navýšila za 1. pololetí tržby o 11 % na téměř 410 mil. Kč, což je o 6 % víc, než bylo v plánu. „Uzavřené kontrakty v prvním pololetí dosáhly historicky nejvyšší hodnoty, v příjmu nových objednávek jsme atakovali hranici půl miliardy korun.

kovar1

V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o nárůst o 25 %," upozorňuje na současnou vysokou obchodní výkonnost firmy generální ředitel MSV Metal Studénka Ing. Ivo Lazecký s tím, že v letošním roce chce atakovat hranici tržeb 800 mil Kč při podílu exportu 83 %. Ze Studénky putují výrobky do 20 zemí světa k 200 odběratelům. Nově se díky špičkové kvalitě, komplexnosti sortimentu a příznivým cenám podařilo například proniknout na turecký, balkánský a francouzský trh.

Investice 52 milionů do nových produktů
Jak dále Ing. Lazecký předpokládá, přímému nástupci bývalého závodu Vagónka Studénka se podaří využít růstového potenciálu a navyšovat objemy tržeb i v dalších letech. „Posunuli jsme se na pozici evropského lídra v oblasti výroby šroubovek, háků a podvozkových dílů. Další posílení pozice navíc očekávám díky dodávkám našich nárazníků a táhlových ústrojí, zejména v souvislosti s jejich novými typy, které uvedeme na trh v letošním roce," říká generální ředitel MSV Metal Studénka. Vlastní vývoj nového nárazníku trval zhruba 1,5 roku, na trh jej firma uvádí po 7 letech od původního výrobku a celkový objem investic od jeho zrodu až po sériovou výrobu představuje 38 mil. Kč. Aktuálně finišují certifikace a na konci září bude nárazník představen na veletrhu Innotrans v Berlíně, což je největší světový veletrh zaměřený na železniční průmysl. Vývoj děleného táhla trval jeden rok, uvedení na trh pak také rok, přičemž investice spojené s výrobou děleného táhla představovaly 14 mil Kč. Nové produkty, jejichž vývoj byl podpořen dotacemi z EU, zvýší konkurenceschopnost a obchodní potenciál kovárny. Oba výrobky jsou charakteristické vysokou odolností, pevností a životností až 30 let. K tomu lze ještě přičíst garanci původu materiálu od vstupu do výroby až po finální produkt, všechny díly se vyrábějí přímo v MSV Metal Studénka.
Silná kondice kovárny umožní letos výrazné investice do strojního vybavení, jejich celková výše dosáhne 66 mil. Kč. Jedná se především o investice směřující právě do sériové výroby nového nárazníku a děleného táhla, ale také do energetiky nebo doplňkových technologií, například předkovacích válců pro výrobu háků na bucharu, které přispějí k výraznému snížení fyzické náročnosti na pracovišti a ke snížení zmetkovitosti u této operace.

kovar2

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news