Google překladač: English Deutsch

V zájmu udržení prioritního postavení na trhu se snaží každý renomovaný výrobce nářadí zaměřit své inovační aktivity na realizaci řady novinek, modernizačních úprav a technických a ekonomických zdokonalení. Proto je přednostním zájmem i naší firmy zkonstruovat, vyrobit a v nejkratším termínu dodat svému zákazníkovi dokonalý nástroj a řezný materiál schopný vyhovět všem kladeným požadavkům. Ke splnění tohoto úkolu nabízí ISCAR na trhu v rámci pravidelných inovačních kampaní další nové nástroje schopné pracovat jak v podmínkách specializované či velkosériové výroby, tak i v běžném, univerzálním výrobním prostředí. V dalším budou některé z nich blíže popsány, případně rozšířeny dosud publikované informace.

iscar_1.jpg

TANG-GRIP
Firma ISCAR uvedla na trh novou jednostrannou upichovací destičku neobvyklého tvaru, tangenciálně upnutou v přizpůsobeném lůžku s tuhým a dlouhým zadním dorazem. Ten dokonale zachycuje vysoké radiální řezné síly, přispívá k tuhému uložení destičky a umožňuje zapichování a upichování vysokými posuvy. Konstrukční řešení destičky a odpovídajícího lůžka odstraňuje problém jejího vytahování při vyjíždění ze záběru, odstraňuje snižování upínacích sil způsobené vymačkáváním a otěrem v průběhu obrábění a častou výměnou destiček. Zásadní změna koncepce dosavadního upínacího SELF-GRIP systému na popisovaný tangenciální umožňuje odstranění horní upínací čelisti, která byla dosud značně poškozována otěrem odcházející třískou, což opět dále snižovalo upínací síly. Náhrada stávající velmi namáhané a pro tuhost upnutí rozhodující horní čelisti vlastní řeznou otěruvzdornou destičkou přináší nejen výrazné zvýšení tuhosti nástroje, ale i zcela bezproblémový odchod třísek mimo upínací element. Uvedená zlepšení konstrukční koncepce nástroje TANG-GRIP přinášejí konstantní a neměnné upínací síly, výrazné zvýšení životnosti lůžka i celého nástroje a podstatné zvýšení opakovatelnosti a kvality obrábění. I při významném zvýšení řezných parametrů zaručuje popisovaný systém TANG-GRIP dokonalou rovinnost a kvalitní jakost povrchu obrobku. Realizované provozní porovnávací zkoušky upichování mezi konkurenčním a TANG-GRIP nástrojem při srovnatelných podmínkách obrábění potvrdily všechna uvedená zlepšení. Nové upichovací a zapichovací nástroje TANG-GRIP jsou nabízeny jako dvoustranné planžety TGFH upínané do stávajících upínacích bloků SGTBU, zesílené jednostranné a dvoustranné planžety TGFHR/L pro větší vyložení, upichovací adaptéry TGAD a dále jako integrální držáky TGTR/L s průřezy držáků od 12 do 25 mm. K nástrojům je dodáváno i nové příslušenství pro upínání a vyjímání destiček z lůžka (extraktor ETG).
Příslušné vyměnitelné destičky k popsanému systému TANG-GRIP mají označení TAG… a jsou vyráběny zatím v šířkách 3 a 4 mm, s utvařeči J a C a s neutrálním či úhlovým nastavením břitu. Perspektivně se připravuje další rozměrové a jakostní rozšíření destiček a nástrojů.

Hluboké vrtání
Přijetím japonské společnosti UNITAC jako nového člena nadnárodního komplexu IMC Group se výrazně rozšířily možnosti mateřské firmy ISCAR v oblasti nabídky nástrojů pro výrobu hlubokých otvorů. Vedle rozsáhlé nabídky specializovaných nástrojů pro hluboké vrtání francouzské firmy OUTILTEC, též člena IMC, je popisovaná oblast výroby hlubokých otvorů dále doplňována o další nové výrobní modulární systémy tvořené rozmanitými nástroji UNITAC se speciálními vrtacími a zahlubovacími hlavicemi.
Společnost UNITAC přináší do komplexu IMC mnohaleté zkušenosti v oblasti hlubokého vrtání a postavení jednoho z největších světových výrobců příslušných nástrojů, vysoce oceňovaných ve světovém srovnání. Tak lze našim zákazníkům nabídnout široký soubor různých hlavic osazených vysokovýkonnými druhy slinutých karbidů ISCAR a příslušných jedno a dvoutrubkových upínacích stopek s připojovacími závity pro hlavice. Na obr. 2 jsou zobrazeny některé vrtací i zahlubovací hlavice různých velikostí, různého konstrukčního provedení, s pájenými i vyměnitelnými břitovými destičkami
Nově zaváděný modulární systém výměnných, s upínací trubkovou stopkou vnějším či vnitřním závitem spojených hlavic, osazených pájenými nebo vyměnitelnými destičkami, velmi podstatně rozšiřuje rozsah použití dosud nabízených dělových vrtáků. Protože jsou mnohem produktivnější než dosavadní, doporučují se jako první volba pro hluboké vrtání od 8 mm výš. Popisovaný systém se doporučuje používat především v případech, kde poměr vrtané hloubky k průměru je větší než 10. Vrtací hlavice s pájenými či vyměnitelnými destičkami jsou určeny pro vrtání zplna v jediné operaci. Rozsah vrtaných průměrů pájenými hlavicemi je zatím 8–65 mm, rozsah průměrů vrtaných hlavicemi s vyměnitelnými destičkami je 16–250 mm případně i větší dle speciálního požadavku. Pájené hlavice dosahují větší přesnost. Rychlá a snadná výměna hlavic zabezpečuje minimalizaci ztrátových časů.
Zahlubovací hlavice se používají k rozšíření předvrtaných otvorů a zdokonalení jejich geometrického tvaru a kvality obrobeného povrchu. Rozsah obrobených průměrů pájenými zahlubovacími hlavicemi je opět do 65 mm, hlavicemi s VD do 100 mm případně i více. Firma nabízí i speciální hlavice různých tvarů přizpůsobených požadavkům zákazníků.
Popisované systémy pro vrtání a zahlubování hlubokých otvorů se vyznačují používáním velkého množství chladicí kapaliny, která je současně využita k odvodu třísek z místa řezu.
Nacházejí velmi široké uplatnění v rozmanitých průmyslových odvětvích jako např. automobilovém, leteckém, zbrojním, ve výrobě obráběcích, hydraulických, důlních a zemědělských strojů a zařízení, turbín, jaderných elektráren a mnoha jiných.
http://www.iscar.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news