Google překladač: English Deutsch

Světová premiéra na EMO Hannover

DMG a MORI SEIKI prezentují stroj MILLTAP 700 jako výjimečný příklad cíleně orientované inovační síly. Od prvního marketingového průzkumu u zákazníků, přes vývoj a výrobu, až po světovou premiéru na EMO: svislé frézovací a závitořezné centrum MILLTAP 700, jako první produkt společného vývoje DMG/MORI SEIKI je důkazem vysoké úrovně těchto výrobců, která jim umožňuje vždy nabízet zákazníkům významnou přidanou hodnotu splňující jejich přání a potřeby.

10-dmg-01

Stroj MILLTAP 700 dosahuje absolutně nejvyšší hodnoty ve všech procesech a spojením svých impozantních pracovních možností a řezného výkonu dnes představuje nepřekonatelnou úroveň výkonu v segmentu závitořezných center.

Produktivita a účinnost byly vedoucími motivy vývoje MILLTAP 700. Proto DMG a MORI SEIKI koncentrovali své inovační síly a vybavili toto svislé frézovací a závitovací centrum mimořádnými technickými komponenty. Vysoká rychlost obrábění, běžná v oblasti závitořezných center, je tak podporována vysokorychlostním měničem nástrojů, umožňujícím zkrátit dobu mezi ukončením řezání jedním nástrojem a začátkem řezání následujícím nástrojem na 1,5 sekundy, což umožňuje vysoce účinně realizovat proces obrábění. Stroj má další speciální vlastnost: kompletní pohon zásobníku – který má kapacitu 15 anebo volitelně 25 nástrojů – je integrovaný do hlavy vřetena. Hlavními charakteristickými vlastnostmi stroje v tomto kontextu jsou působivě dynamické reakce lineárních os až 1,6 g, jakož i rychloposuvy os až 60 m/min, což také významně přispívá ke zvýšení produktivity.

Při vývoji stroje MILLTAP 700 byly zohledněny také hlediska, jako jsou provozní spolehlivost a náklady na údržbu. Trojúhelníková konstrukce lože, jakož i statický kryt osy X optimalizují tok třísek a umožňují odsun třísek souběžně s obráběním. Uživatelé si mohou vybrat, jestli chtějí mít chladicí systém umístněný na čelní anebo zadní straně stroje. Celkově tato novátorská koncepce stroje zapůsobí šířkou, která je o 30 procent menší v porovnání s konkurencí, díky optimalizované konstrukci stolu. Půdorysná plocha stroje MILLTAP 700 je o 10 procent menší v porovnání s konkurencí.

I přes tuto kompaktnost, pracovní prostor s velikostí zdvihu osy X 700 mm a 420 mm osy Y (a zdvihem osy Z 380 mm) je štědře dimenzovaný, navíc je zde všechno ergonomicky navrženo, co zajišťuje bezchybnou přístupnost. Tuhý obráběcí stůl a veliký rozestup lineárních vedení umožňují obrábět obrobky s hmotností do 300 kg. Navíc je v nabídce více možností upínání pro maximální výrobní pružnost.

10-dmg-02

MILLTAP 700 zapůsobí svým vysocemomentovým 10 000 otáčkovým vřetenem, přičemž spektrum materiálů obrobitelných na tomto stroji je možné rozšířit volbou volitelného vysokorychlostního vřetene s 24 000 otáčkami za minutu. Tento nový produkt společného vývoje DMG a MORI SEIKI s pohonem vřetene o výkonu 25 kW je na absolutní špičce svého segmentu. Navíc symetrická vřetenová hlava zaručuje mimořádnou tuhost a vysokou teplotní stabilitu. K tuhosti stroje přispívá také rám stroje ve tvaru písmene C a použití robustních odlitků. Přínosem pro uživatele jsou pak nejvyšší kvalita povrchu obrobku a veliká životnost stroje.

10-dmg-04

Kromě již zmíněných výrobních a procesních vlastností vyniká stroj MILLTAP 700 také mimořádnými schopnostmi řízení. Použitý řídicí systém Siemens 840D solutionline s kompaktním měničem Sinamics 120 a 10” monitorem umožňuje jednoduché a účinné programování. Tento systém zaručuje přesný obrys obrobku při vysoce dynamickém obrábění a poskytuje účinné programové sekvence. Stroj MILLTAP 700 může být volitelně vybaven funkcí Progress line, která umožňuje operátorovi jediným pohledem zjistit kromě jiných informací o stavu stroje také dobu potřebnou do ukončení obrábění a počet zbývajících kusů obrobků v právě realizované zakázce.

10-dmg-03

Otázku energetické účinnosti partneři DMG/MORI SEIKI vyřešili aplikací dokonalého řízení spotřeby energie. CNC řízení, ve spojení s technologií účinných pohonů, zde zajišťuje o 30 procent nižší spotřebu energie v přímém porovnání se stroji konkurentů.

Význačné znaky – MILLTAP 700

 • Veliký pracovní prostor s malou půdorysnou plochou jen 4 m2
 • Výjimečně tuhá konstrukce jako základ pro dosahování dokonalých povrchů, maximální přesnost a vysoká přesnost požadovaného obrysu obrobku
 • posuvové rychlosti až 60 m/min
 • High-tech vřetena s otáčkami 10 000 min-1 a (volitelně) 24 000 min-1
 • Vysoce dynamickou reakci a zrychlení do 1,6 g
 • Krátké prostoje: doba od konce řezání jedním nástrojem po začátek řezání následujícím nástrojem 1,5 sekundy
 • Zásobník nástrojů s místy pro 15 nástrojů (volitelně pro 25)
 • Optimální odvod třísek díky 2 osám na straně vřetene a ose X ve stolu, volitelný dopravník třísek
 • Siemens 840D solutionline se softwarem pro 3D programování a integrovanou správou nástrojů
 • Optimální přístupnost a ergonomická konstrukce
 • Vysoká energetická účinnost: až o 30 % nižší spotřeba energie
 • Rozšiřovací opce pro víceosé obrábění a automatizační řešení

 

 

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..