Google překladač: English Deutsch

Více než 35 let neustálého zlepšování a spolupráce s nejpokrokovějšími výrobci obráběcích strojů, zkušenosti a dosažené znalosti vedoucí světové firmy v magnetickém upínání se uplatnily v řadě elektropermanentních desek TFP a TPF. Elektropermanentní magnetické desky TECNOMAGNETE nabízejí vysoký výkon a flexibilitu použití pro jakýkoliv typ rovinných brusek.

Jemné příčné pólování dovoluje vytvořit koncentrované a uzavřené magnetické pole s velmi malou výškou 2–5 mm, čímž je všeobecně použitelné pro bezpečné upnutí tenkých a malých dílců, stejně jako rozměrných součástí.

Tyto moderní desky splňují nejvyšší nároky na magnetické upínací desky pro nejpřesnější broušení. Vyrábí se v několika verzích TFP0, TFP1 a TPF v pravoúhlém provedení i kruhových deskách. Díky elektropermanentnímu principu desek není nutné brusky vybavovat zálohováním při výpadku el. proudu a zároveň nedochází k zahřívání desek tak jako u elektromagnetů. V současné době neustálého zvyšování cen energií je jednoznačnou výhodou téměř nulová spotřeba elektrické energie. Desky se vyrábí v široké škále standardních rozměrů, ale i ve speciálních velikostech dle přání a potřeb zákazníka. Díky systému Nuflux, integrovanému odmagnetování v řídící elektronické jednotce, jsou součásti zbaveny zbytkového magnetismu.
Elektropermanentní desky TPF a TFP vždy plně využívají celou šířku magnetických desek pro plné pokrytí pólováním. To umožňuje broušení i tenkých dílců bez obavy z „nalepování“ na brusný kotouč. Pro optimální nastavení upínací síly desek jsou řídící elektronické jednotky vybaveny plynulou regulací ve 3 nebo 8 stupních. Při zvyšování upínací síly lze postupovat až do maxima bez nutnosti odmagnetování. Verze desek QG se čtvercovým pólováním umožňuje upínat i nerovné součásti bez propnutí.
Desky Tecnomagnete Vám přinesou:
- rychlost a jednoduchost uchycení obrobku
- snížení přípravných časů na minimum
- odstranění vibrací, pnutí a deformací způsobených mechanickým upínáním
- bezpečné a spolehlivé upnutí stejnoměrně rozloženou silou

www.magcentrum.cz