Google překladač: English Deutsch

Společnost CNC invest v březnu prezentovala novinky, které dodává na náš trh. Již řadu let u nás CNC invest zastupuje japonskou firmu Okuma a distribuuje zde jejich špičková obráběcí centra. Z Japonska rovněž pocházejí dlouhotočné automaty Citizen. Relativní novinkou, kterou v České republice prodává společnost CNC invest, jsou italské filtrační jednotky AR Filtrazioni. Nově jsme se zde v portfoliu také setkali s japonským výrobcem SUGINO a jeho vysoce přesným a přitom nesmírně kompaktním CNC strojem pro mikroobrábění.

Nejde zde o kompletní výčet značek, s nimiž CNC invest spolupracuje, nicméně právě výše zmínění výrobci si získali během jarních předváděcích dnů největší pozornost. Všichni producenti obráběcích strojů usilují vybavit své stroje technologiemi, které usnadní obsluhu, ušetří energii, dosáhnou lepšího výkonu nebo zvýší bezpečnost práce stroje. Okuma, jako pátý největší výrobce obráběcích strojů na světě, patří mezi významné inovátory v oboru obrábění, některé z jejich novinek prezentoval Ing. Vladimír Bláha, zakladatel a jednatel CNC Invest Group, s.r.o.

 

Machining Navi
Mimořádný zájem vzbudila jedinečná technologie Machining Navi. Smyslem této technologie je rychlé nalezení a nastavení nejlepších řezných podmínek. Zvuk obrábění je nahráván mikrofonem, následně je provedena jeho analýza a software navrhne optimální otáčky a posuv vřetene. Změna z původních například 3 700 otáček na vypočtených 3 724 je prostým poslechem jednoznačně zaznamenatelná, obrábění je klidnější a bez vibrací, což šetří stroj i nástroj a kladně se projevuje i na povrchu obrobku. Zařízení Machining Navi se dodává ve dvou verzích, které jsou z hlediska funkčnosti identické, liší se tím, že tzv. verze inteligentní je trvale integrována do stroje, zatímco druhá je přenosná.

 

Variable spindle speed
Zajímavou specialitu využívá například soustruh LU 300, který je určen především k obrábění hřídelí. Zejména u dlouhých hřídelí docházelo k rozkmitání obrobku, nová technologie "variable spindle speed" v takových případech mění otáčky v rozmezí ± 10 %, čímž eliminuje vibrace. Výsledek je zřejmý na hladce obrobeném povrchu hřídele.

 

Antikolizní systém
Stejně jako ostatní výrobci distribuuje i Okuma svoji verzi antikolizního systému, založeného na virtuálním modelu stroje. Simulace obrábění probíhá současně na virtuálním i reálném stroji, počítačová simulace však má mírný "náskok", takže jakmile detekuje nebezpečí kolize, zastaví stroj ještě dříve, než může skutečná kolize nastat. Cena podobných virtuálních modelů a souvisejícího software je tak bohatě vyvážena náklady ušetřenými na poškozeném vybavení a nevýrobních časech, které by si kolize stroje vyžádala.

 

www.cnc-invest.cz
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news